Niedługo ruszy remont Piłsudskiego

31 marca 2019, 16:20, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa wybrały wykonawcę przebudowy ul. Piłsudskiego, teraz tylko podpisanie umowy z firmą z Kościana i będzie można ruszyć z pierwszymi pracami. Wykonawca będzie miał czas do 31 sierpnia na zakończenie robót.

Zniszczonych i dziurawych ulic w Gorzowie nie brakuje. Wśród nich jest między innymi ulica Piłsudskiego, która już w tym roku doczeka się remontu. Co prawda, tylko na odcinku około 600 metrów od ronda Piłsudskiego do ul. Walczaka, ale to zawsze coś.

Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na przebudowę fragmentu ul. Piłsudskiego. Na realizację tej inwestycji w budżecie było przeznaczone 840 tys. zł. Jednak obie oferty, które zostały złożone w postępowaniu przetargowym były wyższe od tego co założyło miasto. Najtańszą ofertę wynoszącą 966 tys. zł złożyła firma Infrakom z Kościana. Z kolei firma Maldrobud z Myśliborza chciała 1 mln 170 tys. zł.

Po ponad miesiącu analiz, miasto zdecydowało że dołoży brakujące 126 tys. zł i rozstrzygnie pozytywnie przetarg. Tym samym przebudową ul. Piłsudskiego zajmie się firma Infrakom z Kościana. W kwietniu władze Gorzowa podpiszą umowę z wykonawcą – ten będzie miał dwa tygodnie od dnia podpisania umowy na ruszenie z pracami. Firma będzie miała czas do 31 sierpnia 2019 roku na zakończenie remontu ul. Piłsudskiego.

Przebudowa ul. Piłsudskiego

Remont obejmie odcinek ul. Piłsudskiego od ronda Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Walczaka. Wykonawca zajmie się frezowaniem istniejącej jezdni, a do tego wykonana dwie nowe warstwy bitumiczne nawierzchni. Warstwę wiążącą o grubości 6 cm i warstwę ścieralną grubości 4 cm. Dodatkowo w celu wzmocnienia konstrukcji zaprojektowano na podłożu po frezowaniu ułożenie siatki z drutu stalowego mocowanej do podłoża przy użyciu mieszanki slurry seal.

Ponadto zostaną wymienione krawężniki wzdłuż remontowanego odcinka. Remontu doczeka się również postój taksówek koło GLSu. Wykonawca wymieni nawierzchnię postoju na kostkę betonową oraz przebudowany zostanie chodnik – płyty betonowe zostaną wymienione na kostkę.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości