Gorzów zgasi światła

28 marca 2019, 18:00, red
fot. archiwum
W sobotni wieczór 30 marca na całym świecie po raz dwunasty zgasną światła na 60 minut. Wszystko za sprawą akcji Godzina dla Ziemi WWF, której celem jest troska o środowisko naturalne. Do akcji włącza się Gorzów, który zgasi iluminacje najważniejszych budynków w mieście.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. W sobotę 30 marca o godz. 20.30 w całej Polsce zgasną światła. Będzie to okazja do tego, aby wyrazić troskę o środowisko naturalne naszej planety. Organizatorzy chcą uświadomić, że każdy z nas może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę, zmieniając codzienne nawyki na przyjazne środowisku.

Również w Gorzowie światła zgasną na 60 minut. Miasto wyłączy po raz dziewiąty iluminacje najbardziej charakterystycznych dla Gorzowa budowli. Światło zgaśnie na Dominancie, Filharmonii Gorzowskiej, w kościele pw. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej, a także w centrum handlowym Nova Park i w galerii Askana. Wyłączone zostaną też ekrany LED w galerii Askana oraz przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sikorskiego. Światła zostaną włączone ponownie o godz. 21.30.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która jednoczy miliony ludzi w ponad 180 krajach. Kojarzona była głównie z tym, że na tę jedną godzinę gasiliśmy światła w swoich domach, gaszone było oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej i innych obiektach. Wspieraliśmy w ten sposób jedyne w swoim rodzaju ogólnoświatowe wezwanie do przeciwdziałania zmianom klimatu. Kampania ta, przypominająca o konieczności troski o naszą planetę na co dzień, zmieniła swój charakter. Od kilku lat „Godzina dla Ziemi WWF” angażuje ludzi w rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości