Wiadomości

W weekend pośpimy krócej

28 marca 2019, 10:24, red
W nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca zmienimy czas z zimowego na letni i przestawimy zegarki z godziny 2 na 3. Nie wykluczone, że będzie to jedna z ostatnich zmian czasu. Wszystko przez to, że Parlament Europejski zatwierdził właśnie przepisy, które mówią o tym, że ostatnie przestawienie zegarków ma nastąpić w 2021 roku.

Zła wiadomość dla osób lubiących pospać dłużej w weekend. W niedzielę pośpimy krócej, a wszystko przez zmianę czasu z zimowego na letni. W nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca przestawimy zegarki z godz. 2 na godz. 3. Całe szczęście, że większość nowoczesnych sprzętów elektronicznych przestawia się samych. Jednak klasyczne zegarki musimy wyregulować sami.

Wiele wskazuje na to, że tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni będzie jedną z ostatnich zmian czasu. Parlament Europejski zdecydował, że zmiana czasu na letni i zimowy ma zostać zniesiona na terenie Unii Europejskiej w 2021 roku. Dyrektywa w tej sprawie została przegłosowana w tym tygodniu, teraz potrzebna jest jeszcze akceptacja Rady Unii Europejskiej. Jak podkreśla Parlament Europejski za likwidają zmian czasu przemawia to, że takie zmiany nie przynoszą żadnych oszczędności czy też mają szkodliwy wpływ na zdrowie.

Ankieta

Likwidacja zmiany czasu w 2021 roku

  • To bardzo dobra wiadomość37.5%
  • Już dawno tak powinno być41.7%
  • To zła decyzja5.45%
  • Zmiana czasu powinna zostać8.98%
  • Jest mi to obojętne6.36%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 880

Decyzję o tym, jaki czas będzie obowiązywał w danym kraju, podejmą już poszczególne państwa członkowskie Unii Europejskiej. Będą miały na to czas do kwietnia 2020 roku. W Polsce po likwidacji zmian czasu, będzie obowiązywał czas letni. A to oznacza, że mieszkańcy naszego kraju przestawią zegarki po raz ostatni w marcu 2021 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości