Wiadomości

Miasto kupuje nowe samochody

27 marca 2019, 17:45, red
fot. archiwum
Jeszcze w tym roku do Urzędu Miasta Gorzowa trafi 7 fabrycznie nowych samochodów. Miasto ogłosiło właśnie przetarg i szuka firmy, która dostarczy auta do magistratu. Nowe samochody mają zastąpić te najbardziej wysłużone i trafią m.in. do straży miejskiej, wydziału inwestycji i remontów dróg czy do wydziału gospodarki komunalnej.

Obecnie Urząd Miasta jest właścicielem 11 samochodów - wszystkie to auta marki skoda. Najstarsze auto to 18-letni bus, a najnowsze to prezydencka skoda super z 2016 roku. Pod koniec 2018 roku prezydent Jacek Wójcicki podkreślał, że chce wymienić te najbardziej wysłużone samochody i zastąpić je nowymi.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie postępowanie przetargowe na dostawę samochodów służbowych do Urzędu Miasta. Co istotne, samochody muszą być fabrycznie nowe, z rocznika 2019 i muszą to być najnowsze modele w swojej klasie. W wymaganiach miasta jest to, aby w trakcie obowiązywania gwarancji auta były naprawiane w serwisie na terenie Gorzowa lub gmin ościennych.

Miasto chce zamówić łącznie 7 aut - 2 samochody osobowe z klasy średniej, 2 samochody osobowe z segmentu kombi - van klasy H, 2 samochody osobowe segmentu kombi - van klasy H z klatką do przewozu osób oraz 1 samochodu segmentu minibus klasy I. W ramach częściowego rozliczenia miasto przekaże wykonawcy samochody dotąd używane przez magistrat, które są własnością urzędu.

Dostawa nowych samochodów powinna być zrealizowana do 1 października 2019 roku. Miasto czeka zgłoszenia dealerów samochodowych do 4 kwietnia. Na zakup nowych samochodów ma przeznaczone 700 tys. zł.

Prezydent Wójcicki podkreśla, że nie zamierza zmieniać swojego służbowego samochodu, czyli skody superb, która została kupiona w 2016 roku za 139 tys. zł. Miasto oddało wówczas w rozliczeniu dilerowi skody poprzednią limuzynę, również skodę superb z 2011 roku. Natomiast nowe samochody trafią m.in. do straży miejskiej, wydziału inwestycji i remontów dróg czy do wydziału gospodarki komunalnej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości