Wiadomości

Rekrutacja do żłobków przez internet

27 marca 2019, 11:42, red
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
W kwietniu rusza nabór do żłobków w Gorzowie. Zgłaszanie dzieci do miejskich placówek na rok szkolny 2019 /2020 będzie odbywać się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Co istotne, rodzice będą musieli następnie kartę zgłoszenia zanieść do wybranego żłobka.

Urząd Miasta Gorzowa informuje, że nabór do żłobków miejskich na rok szkolny 2019/2020 odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Rodzice będą mogli zgłosić swoje dziecko do jednego z czterech miejskich żłobków na terenie miasta. Do żłobka przyjmowane są dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat, które mieszkają na terenie Gorzowa.

Nabór rusza 15 kwietnia i będzie trwał do 30 kwietnia. Rodzice za po pośrednictwem strony nabor-kandydat.edukacja.gorzow.pl/gorzow/News będzie mógł zgłosić swoje dziecko do wybranego żłobka. Zakładka „zgłoś kandydaturę” będzie aktywna w dniach 15-30 kwietnia 2019 roku.

Jak będzie wyglądał proces rekrutacji? Co istotne, rodzice muszą wypełnić elektronicznie kartę zgłoszenia dziecka do żłobka, którą następnie trzeba złożyć w wersji papierowej w wybranym żłobku w dniach od 15 do 30 kwietnia. Ważne jest to, że zarejestrowanie dziecka w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia go do placówki nie jest zgłoszeniem. Taki wniosek nie będzie brał udziału w procesie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

Kolejną istotną sprawą jest to, że rodzice muszą złożyć kartę zgłoszenia tylko do jednego wybranego żłobka. Złożenie karty do więcej niż jednej placówki, wyklucza z rekrutacji. W żłobkach miejskich nie obowiązuje rejonizacja.

O tym, które dziecko dostało się do żłobka rodzice dowiedzą się 16 maja. Wówczas w żłobkach zostaną wywieszone informacje o tym, które dzieci zostały przyjęte, które nie dostały się, a które zostały odrzucone z przyczyn formalnych. Przyjęcie dziecka do żłobka odbywa się według liczby punktów rekrutacyjnych dla danej grupy wiekowej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości