Gorzów z bonifikatami za użytkowanie wieczyste

25 marca 2019, 16:06, red
fot. gorzowianin.com
Prezydent Jacek Wójcicki zdecydował o wprowadzeniu 60-procentowej bonifikaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność dla mieszkańców Gorzowa. Uchwała będzie obowiązywała od kwietnia 2019 roku.

Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa która odbędzie się w środę 27 marca, gorzowscy radni podejmą uchwałę w sprawie określenie warunków udzielenia bonifikaty od opłaty jednorazowej za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe. Jak podkreśla prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, udało wypracować się kompromis, który powinien zadowolić mieszkańców miasta.

- Wprowadzamy 60 procent bonifikaty od opłaty jednorazowej. Uchwała, którą poddamy pod głosowanie radnym jest kompromisem. Dzięki niemu na przestrzeni 20 lat w kieszeniach mieszkańców Gorzowa pozostanie 36 milionów złotych – podkreślał Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jak będzie to wszystko wyglądało i jakie są procedury? – Bonifikaty będą na poziomie 60 procent opłaty jednorazowej. Osobne rozwiązania proponujemy dla właścicieli uczestniczących w rządowym programie Tania Działka Budowlana. Chcemy, by warunki, na jakich dokonają przekształcenia odbyły się na podobnych zasadach. To są nasze zobowiązania, wynikające z zawartego kompromisu. Uchwała stanowi akt prawa miejscowego. Po uchwaleniu przez radę, musi zostać opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego. Zacznie obowiązywać 14 dni po publikacji – tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Tym samym nowe przepisy będą obowiązywały od kwietnia 2019 roku i będą dotyczyły mieszkańców Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości