MZK wystawia helmuty na sprzedaż [zdjęcia]

22 marca 2019, 10:54, red
fot. Miejski Zakład Komunikacji
Do 29 marca Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie czeka na oferty osób, które chciałyby kupić wysłużone tramwaje. MZK wystawiło na sprzedaż 5 hemlutów – część z pojazdów jest kompletna, ale niesprawna technicznie, pozostałe to niekompletne pudła.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wystawił na sprzedaż pięć tramwajów Duwag 6EGTW, czyli popularnych helmutów. Tramwaje, które odeszły na zasłużoną emeryturę i nie zostały wyremontowane, zostaną sprzedane. Najstarszy tramwaj ma 53 lata, a najmłodszy 49.

Trzy pojazdy są kompletne, ale niesprawne technicznie. Z kolei dwa pozostałe zostały rozebrane. Helmut z 1966 roku to ważące 11 ton niekompletne pudło na trzech wózkach technicznych, bez silników, hamulców, aparatury, drzwi i szyb. Natomiast helmut z 1970 roku to ważące 14 ton niekompletne pudło na dwóch wózkach nieoryginalnych i jednym technicznym, bez silników, hamulców, aparatury, szyb i drzwi.

Co istotne, jeżeli ktoś chce kupić tramwaj, to musi złożyć ofertę na wszystkie pięć pojazdów. MZK nie przyjmuje ofert częściowych na poszczególne tramwaje. Zainteresowane osoby mogą oglądać hemulty na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Kostrzyńskiej od poniedziałku do piątku w godz. 7-13 pod wcześniejszym uzgodnieniu. Jak podkreśla MZK, oględziny tramwajów są obowiązkowe.

MZK czeka na oferty do piątku 29 marca do godz. 12. Tramwaje będą do odbioru na terenie zajezdni, ale kupujący nie może pociąć pojazdów na mniejsze elementy. Załadunek i koszt transportu tramwajów leży po stronie kupującego. O tym, komu zostaną sprzedane tramwaje zadecyduje cena. MZK wybierze ofertę, która będzie najwyższa. Ponadto MZK zastrzega sobie prawo do odstąpienia od sprzedaży tramwajów bez podania przyczyny.

Fotoreportaż


1/7 Stare Helmuty na sprzedaż

1/7 Stare Helmuty na sprzedaż

2/7 Stare Helmuty na sprzedaż

2/7 Stare Helmuty na sprzedaż

3/7 Stare Helmuty na sprzedaż

3/7 Stare Helmuty na sprzedaż

4/7 Stare Helmuty na sprzedaż

4/7 Stare Helmuty na sprzedaż

5/7 Stare Helmuty na sprzedaż

5/7 Stare Helmuty na sprzedaż

6/7 Stare Helmuty na sprzedaż

6/7 Stare Helmuty na sprzedaż

7/7 Stare Helmuty na sprzedaż

7/7 Stare Helmuty na sprzedaż

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości