Żrąca substancja w centrum handlowym [film i zdjęcia]

22 marca 2019, 15:04, ak
Do niebezpiecznego zdarzenia w centrum handlowym Nova Park w Gorzowie doszło w piątkowe południe. W pralni chemicznej znajdującej się w budynku doszło do awarii maszyny obsługującą jedną z pralnic. W efekcie została uwolniona bardzo szkodliwa substancja chemiczna. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala.

W piątek 22 marca przed godz. 12 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wybuchu w pralni chemicznej na terenie centrum handlowego Nova Park w Gorzowie. Według wstępnych ustaleń miało dojść do wybuchu oparów ze zbiornika z benzyną ekstrakcyjną w pralni chemicznej. Ostatecznie okazało się, że doszło do awarii maszyny, która obsługiwała jedną z pralnic.

- W wyniku awarii doszło do uwolnienia się żrącej substancji, która służyła do czyszczenia chemicznego. Pracownica obsługująca maszynę nawdychała się oparów tej niebezpiecznej substancji. Została przewieziona do gorzowskiego szpitala – komentuje Krystian Kosela, zastępca komendanta miejskiego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Oprócz pracownicy pralni, poszkodowane zostały również dwie osoby, które udzielały jej pierwszej pomocy – one również nawdychały się niebezpiecznych oparów substancji chemicznej i zostały zabrane do gorzowskiego szpitala.

Z galerii handlowej zostali ewakuowani wszyscy pracownicy oraz klienci, łącznie blisko 500 osób. Wszystko przez to, że na terenie całego Nova Park był wyczuwalny zapach niebezpiecznej substancji.

- Póki co nie wiemy co to jest za substancja, cały czas sprawdzamy z czym dokładnie mamy do czynienia. Na parterze budynku był bardzo mocno wyczuwalny zapach tej żrącej substancji, przez co osoby tam przebywające były narażone na jej działanie. Dlatego też niezbędna była ewakuacja – tłumaczy Kosela.

Na miejscu wciąż pracuje grupa chemiczna, która czeka na przyjazd serwisantów obsługujących maszyny w pralni. Działania straży pożarnej potrwają kilka godzin, nie wiadomo czy centrum handlowe zostanie jeszcze dzisiaj otwarte.

Najbardziej poszkodowana kobieta, pracownica pralni chemicznej zostanie jeszcze dzisiaj przetransportowana z gorzowskiego szpitala do szpitala w Poznaniu, gdzie trafi na oddział toksykologiczny. Natomiast dwie pozostałe osoby, które skarżyły się na zawroty głowy i duszności, jeszcze dzisiaj zostaną wypuszczone ze szpitala do domu.

Fotoreportaż


1/9 Akcja straży w Nova Park

1/9 Akcja straży w Nova Park

2/9 Akcja straży w Nova Park

2/9 Akcja straży w Nova Park

3/9 Akcja straży w Nova Park

3/9 Akcja straży w Nova Park

4/9 Akcja straży w Nova Park

4/9 Akcja straży w Nova Park

5/9 Akcja straży w Nova Park

5/9 Akcja straży w Nova Park

6/9 Akcja straży w Nova Park

6/9 Akcja straży w Nova Park

7/9 Akcja straży w Nova Park

7/9 Akcja straży w Nova Park

8/9 Akcja straży w Nova Park

8/9 Akcja straży w Nova Park

9/9 Akcja straży w Nova Park

9/9 Akcja straży w Nova Park

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości