Młodzież będzie miała głos w sprawach miasta

21 marca 2019, 15:26, red
fot. archiwum
Młodzieżowa Rada Miasta funkcjonowała w Gorzowie do 2013 roku . Natomiast obecnie, jesteśmy jedynym miastem wojewódzkim w którym nie ma uczniowskiej rady. Jednak niedługo to się zmieni i młodzieżowa rada zostanie przywrócona, a uczniowie będą mieli głos dotyczący spraw miasta.

Uczniowie gorzowskich szkół średnich walczyli o przywrócenie Młodzieżowej Rady Miasta od początku roku szkolnego 2018/2019 i złożyli w tej sprawie petycję do prezydenta Jacka Wójcickiego. Po kilku miesiącach starań, w końcu się udało. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 27 marca radni podejmą uchwałę w sprawie przywrócenia uczniowskiej rady.

Młodzieżowa Rada Miasta będzie się składała z 34 radnych, czyli uczniów szkół szkół średnich. Każdą szkołę będą reprezentowały 2 osoby, które zostaną wybrane w demokratycznych wyborach zorganizowanych przed daną placówkę.

Członkowie uczniowskiej rady chcą mieć wpływ na to co dzieje się w mieście i proponować gorzowskim radnym rozwiązywanie problemów dotyczących młodzieży. Ale także inicjować działania dotyczące życia młodzieży w Gorzowie, w zakresie nauki, kultury i sportu.

- Powołanie Młodzieżowej Rady Miasta będzie miało wpływ na upowszechnienie idei samorządowej wśród młodzieży. Będzie wpływać na zwiększenie aktywności młodych ludzi w lokalnym środowisku. Celem działania młodzieżowej rady będzie opiniowanie działań i rozwiązań w naszym mieście, a w szczególności spraw dotyczących młodzieży - komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Młodzieżowa Rada Miasta rozpocznie funkcjonowanie od września 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości