Wiadomości

Młodzież będzie miała głos w sprawach miasta

21 marca 2019, 15:26, red
fot. archiwum
Młodzieżowa Rada Miasta funkcjonowała w Gorzowie do 2013 roku . Natomiast obecnie, jesteśmy jedynym miastem wojewódzkim w którym nie ma uczniowskiej rady. Jednak niedługo to się zmieni i młodzieżowa rada zostanie przywrócona, a uczniowie będą mieli głos dotyczący spraw miasta.

Uczniowie gorzowskich szkół średnich walczyli o przywrócenie Młodzieżowej Rady Miasta od początku roku szkolnego 2018/2019 i złożyli w tej sprawie petycję do prezydenta Jacka Wójcickiego. Po kilku miesiącach starań, w końcu się udało. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 27 marca radni podejmą uchwałę w sprawie przywrócenia uczniowskiej rady.

Młodzieżowa Rada Miasta będzie się składała z 34 radnych, czyli uczniów szkół szkół średnich. Każdą szkołę będą reprezentowały 2 osoby, które zostaną wybrane w demokratycznych wyborach zorganizowanych przed daną placówkę.

Członkowie uczniowskiej rady chcą mieć wpływ na to co dzieje się w mieście i proponować gorzowskim radnym rozwiązywanie problemów dotyczących młodzieży. Ale także inicjować działania dotyczące życia młodzieży w Gorzowie, w zakresie nauki, kultury i sportu.

- Powołanie Młodzieżowej Rady Miasta będzie miało wpływ na upowszechnienie idei samorządowej wśród młodzieży. Będzie wpływać na zwiększenie aktywności młodych ludzi w lokalnym środowisku. Celem działania młodzieżowej rady będzie opiniowanie działań i rozwiązań w naszym mieście, a w szczególności spraw dotyczących młodzieży - komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Młodzieżowa Rada Miasta rozpocznie funkcjonowanie od września 2019 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości