Za ile przyjedzie autobus? Podpowie tablica LED

19 marca 2019, 14:31
fot. ztm.poznan.pl
Do końca marca 2020 roku w Gorzowie ma rozpocząć funkcjonowanie system dynamicznej informacji pasażerskiej oraz nowy monitoring. Tablice LED mówiące o tym za ile przyjedzie dany tramwaj czy autobus zostaną ustawione na 38 przystankach w całym mieście.

Pierwsze tablice LED miały zostać zamontowane na przystankach w centrum Gorzowa w sierpniu 2017 roku, jednak ze względu na opóźnienia w miejskich inwestycjach tak się nie stało.

Teraz miasto zapowiada, że system informacji pasażerskiej, czyli tablice świetlne LED, które będą informowały pasażerów w czasie rzeczywistym za ile przyjedzie autobus czy tramwaj, zacznie działać w 2020 roku.

Równocześnie z system informacji pasażerskiej ma rozpocząć funkcjonowanie nowy system monitoringu, który będzie wyposażony w 15 nowych kamer cyfrowych. Projekt systemu informacji pasażerskiej i monitoringu miejskiego przygotowała firma Pulsar z Gdyni za kwotę 205 tys. zł.

Obecnie magistrat jest na etapie przygotowania dokumentów do przetargu na wybór wykonawcy robót i dostawcy oraz firmy, która będzie pełniła nadzór inwestorki nad inwestycją.

Miasto planuje, że pierwszy etap systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu zostanie wykonany w pierwszym kwartale 2020 roku, czyli do końca marca. Co istotne, wszystkie firmy, które prowadzą obecnie remonty w mieście są zobowiązane do robót ziemnych związanych z wykonaniem kanalizacji teletechnicznej na potrzeby systemu informacji pasażerskiej. Takie pace zostały przeprowadzone przy ul. Kostrzyńskiej, Pomorskiej, Sikorskiego czy przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Takich tablic na przystankach autobusowych i tramwajowych w całym mieście ma być 38 – wszystkie będą z systemem zapowiedzi głosowej. Ponadto w autobusach i tramwajach mają zostać zamontowane urządzenia służące do sterowania informacją pasażerską. Z kolei nowe kamery cyfrowe zostaną zamontowane m.in. na pętlach autobusowych i tramwajowych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości