Wiadomości

Po pijaku i bez uprawnień uciekał przed policją

18 marca 2019, 13:36
fot. Lubuska policja
Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali po pościgu pijanego 22-latka, który kierował samochodem marki opel. Mężczyzna miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Ale to nie jedyne przewinienia 22-latka.

W sobotę 16 marca kilka minut po godzinie 20 policjanci ze Strzelec Krajeńskich zostali wysłani do miejscowości Stare Kurowo, gdzie kierowca samochodu marki opel miał wykonywać niebezpieczne manewry na drodze, niedaleko boiska do gry w piłkę nożną.

- Kiedy policjanci dojeżdżali na miejsce, na jednej z ulic w Starym Kurowie zobaczyli samochód opisany w zgłoszeniu. Kiedy próbowali zatrzymać auto do kontroli, jego kierowca nie reagował na sygnały mundurowych i zaczął uciekać. Kilkaset metrów dalej nieodpowiedzialny kierowca rozbił opla uderzając w przydrożny słup. Kiedy policjanci zbliżyli się na kilka metrów kierowca zaczął cofać i uderzył w radiowóz, a następnie kontynuował ucieczkę. Pomimo wielokrotnego używania przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie miał zamiaru się zatrzymać – opowiada Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Po kilku minutach pościgu, policjantom udało się zatrzymać samochód na drodze gruntowej. Okazało się, że za kierownicą opla siedział 22-latek, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Oprócz tego, w samochodzie policjanci zabezpieczyli skradziony tego samego dnia telefon o wartości 1,5 tys. złotych.

- Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych za jazdę bez uprawnień, samochodem niedopuszczonym do ruchu, który posiadał tablice rejestracyjne od innego pojazdu oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał również zarzuty związane z próbą ucieczki przed policyjną kontrolą, jazdą w stanie nietrzeźwości i kradzieżą telefonu – wylicza Bartos.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości