Wiadomości

Kto zajmie się gorzowskim schroniskiem?

15 marca 2019, 10:31, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa szukają organizacji, która zostanie nowym zarządcą schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Fabrycznej. Otwarty konkurs ofert skierowany jest do organizacji pozarządowych lub podmiotów, których cele statutowe obejmują prowadzenie działalności na rzecz ochrony zwierząt. Miasto czeka na zgłoszenia do 4 kwietnia.

Do tej pory schroniskiem dla bezdomnych zwierząt zarządzało miasto, teraz magistrat chce, aby zajęła się tym zewnętrzna organizacja. Władze Gorzowa ogłosiły właśnie konkurs na realizację zadanie "Zapewnienie opieki nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganie bezdomności zwierząt poprzez prowadzenie schroniska dla zwierząt w Gorzowie w okresie od 1 czerwca 2019 roku do 31 maja 2021 roku".

Organizacja, która przejmie opiekę nad schroniskiem dla bezdomnych psów przy ul. Fabrycznej otrzyma od miasta dofinansowanie w wysokości 880 tys. 540 zł. W 2019 roku będzie to 238,3 tys. zł, w 2020 roku 453 tys. 350 zł i w 2021 roku zaledwie 188 tys. 890 zł.

Do zadań nowego zarządcy będzie należał nadzór i utrzymanie schroniska, które jest przystosowane do przetrzymywania około 160 psów, zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca i opieki. A także sterylizacja i kastracja zwierząt, poszukiwanie nowych właścicieli dla bezdomnych psów oraz zapewnienie opieki weterynaryjnej dla zwierząt przebywających w schronisku.

Otwarty konkurs ofert skierowany jest do organizacji pozarządowych lub podmiotów, których cele statutowe obejmują prowadzenie działalności na rzecz ochrony zwierząt.

Miasto czeka na zgłoszenia chętnych organizacji do piątku 5 kwietnia. Co istotne, nowy zarządca będzie musiał zapewnić zatrudnienie obecnie pracującym osobom w schronisku - jest to 5 osób.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości