• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Motocykliści wyjadą na ulice Gorzowa

15 marca 2019, 09:52, red
fot. archiwum
W sobotę 13 kwietnia odbędzie się 10. jubileuszowa edycja motocyklowego rozpoczęcia sezonu w Gorzowie. W tym roku imprezę czekają spore zmiany i motocykliści przeniosą się z Zawarcia na ul. Myśliborską i Słowiańską. Zmianie ulegnie też trasa przejazdu parady.

„Moto Start” to największa impreza motocyklowa w ramach oficjalnego rozpoczęcia sezonu w zachodniej Polsce. Tradycyjnie do Gorzowa zjeżdżają fani jednośladów z całego województwa lubuskiego oraz województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, ale także motocykliści z Niemiec. W tym roku odbędzie się 10. jubileuszowa edycja imprezy w zupełnie nowej odsłonie.

Motocyklowe rozpoczęcie sezonu zaplanowano na sobotę 13 kwietnia. Największą zmianą będzie to, że motocykliści nie wystartują z nadwarciańskich bulwarów przy placu GRH na Zawarciu, ale przeniosą się w zupełnie inną część Gorzowa. Tym razem zbiórka i star parady odbędzie się na terenie parkingu Urzędu Miasta przy ul. Myśliborskiej oraz starostwa powiatowego przy ul. Pankiewicza.

Zbiórka dla motocyklistów, fanów quadów czy trójkołowców rozpocznie się o godz. 11 na parkingu. Natomiast start parady zaplanowano na godz. 13. Motocykliści przejadą ul. Słowiańską, Roosevelta, Al. ks. Andrzejewskiego, Piłsudskiego, Górczyńską, Walczaka, Jagiełły, Wybickiego, Estkowskiego, Al. Konstytucji 3 Maja, Myśliborską i Pankiewicza. Po paradzie odbędą się konkursy z nagrodami oraz koncerty.

- Naszą imprezą chcemy przypomnieć pozostałym użytkownikom dróg, o tym że motocykle pojawiają się po zimie na drogach i z każdym cieplejszym dniem będzie ich coraz więcej. Dlatego też rozpoczęcie sezonu motocyklowego to moment, w którym kierowcy samochodów powinni być bardziej czujni, a przede wszystkim powinni patrzeć w lusterka. Dlatego też „Moto Start” to propagowanie bezpieczeństwa i świadomości wszystkich kierowców, że nie są sami na drodze - podkreśla Jacek Sterżeń, organizator imprezy.

„Moto Start” będzie tradycyjnie imprezą charytatywną podczas której zostanie po raz kolejny wsparty podopieczny fundacji „Mam Marzenie”. Tym razem pieniądze będą zbierane na spełnienie 10-letniej Julki, która ma raka mózgu i bardzo marzy o przyjacielu, jakim ma być piesek rasy szpic miniaturowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości