Ścieżka nad Wartą jednak powstanie!

14 marca 2019, 11:00, red
fot. archiwum
W końcu został wybrany wykonawca, który zajmie się budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty na odcinku od Bulwaru Wschodniego do ul. Teatralnej. Udało się to dopiero w czwartym przetargu, bo wcześniej nie było chętnych. Miasto musiało dołożyć prawie 500 tys. zł. Ścieżka ma być gotowa do końca września 2019 roku.

Trzy poprzednie przetargi na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty na odcinku od Bulwaru Wschodniego do ul. Teatralnej kończyły się fiaskiem, ponieważ do przetargu nie zgłaszały się żadne firmy. W końcu w czwartym postępowaniu przetargowym zgłosiła się firma, która chciałaby zająć się inwestycją.

Swoją ofertą złożyła Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza. To ta sama firma, która zajmował się budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Kłodawki. Miasto rozstrzygnęło pozytywnie przetarg i dołożyło brakujące 499 tys. zł do inwestycji. Wszystko przez to, że magistrat miał przeznaczone na sfinansowanie inwestycji 2 mln zł, a firma z Międzyrzecza zaoferowała 2 mln 499 tys. zł za wykonanie prac budowlanych wzdłuż Warty.

Co istotne, miasto otrzyma aż 1 mln 633 tys. zł zewnętrznego dofinansowania na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty. W ciągu najbliższego miesiąca powinna zostać podpisana umowa z firmą z Międzyrzecza, a następnie w ciągu dwóch tygodniu od podpisania umowy, wykonawca musi ruszyć z pracami. Wszystko wskazuje na to, że roboty rozpoczną się jeszcze w kwietniu.

W ramach inwestycji na odcinku 700 metrów zostanie wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Warty, zostaną ustawione ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Ponadto teren wzdłuż rzeki zostanie wyrównany i oświetlony. Prace powinny zakończyć się do 30 września 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości