Wiadomości

Doktor Linda H. znalazła już zatrudnienie

12 marca 2019, 09:49
fot. archiwum
Jeszcze w ubiegłym tygodniu pacjenci szpitala w Gorzowie byli oburzeni zatrudnieniem doktor Lindy H. w ambulatorium. Lekarka odeszła z pracy po „medialnej nagonce”, która jak twierdzi nie pozwalała jej spokojnie pracować. Jak się okazało doktor Linda szybko znalazła zatrudnienie, tym razem ponownie w Kostrzynie nad Odrą.

Zatrudnienie doktor Lindy H. w nocnym i świątecznym ambulatorium w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie wywołało ogromną burzę wśród pacjentów i mieszkańców Gorzowa. Wiele osób nie zgadzało się z zatrudnieniem lekarki w szpitalu przy Dekerta.

Już w pierwszy dzień pracy 3 marca doktor Linda H. kazała nacierać 4-miesięczne dziecko whisky, co wywołało falę krytyki. Dlatego też wiele osób żądało zwolnienia lekarki i całego zarządu szpitala, który był odpowiedzialny za jej zatrudnienie. Po trzech dniach doktor Linda H. sama odeszła ze szpitala ze względu na „medialną nagonkę” na jej osobę.

Pacjenci szpitala odetchnęli z ulgą, ale zaczęli zastanawiać się też gdzie tym razem zatrudni się doktor Linda H. Jak się okazało, długo nie trzeba było czekać. Lekarka znalazła zatrudnienie w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą. Co istotne, doktor Linda pracowała tam na początku 2018 roku, a dyrekcja szpitala bardzo chwaliła sobie lekarkę i twierdziła, że dopóki nie ma zabranych uprawnień do wykonywania zawodu, to nie widzi podstaw, aby nie zatrudniać jej w swoim szpitalu. Tereaz doktor Linda H. ponownie wróciła do Kostrzyna nad Odrą.

Niestety innego zdania są pacjenci kostrzyńskiego szpitala. - w Kostrzynie też chcemy mieć w miarę dobrych lekarzy. Nie chcemy jej tutaj - mówi pani Gabriela. - Strach, żeby ta kobieta leczyła u nas – podkreśla pani Kasia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości