Wiadomości

Wiosenne zmiany w rozkładzie jazdy pociagów

10 marca 2019, 10:26, red
Od 10 marca obowiązuje korekta rozkładu jazdy PKP. Wybierając się w krótszą, lub dalsza podróż, warto sprawdzić wcześniej rozkład jazdy.

Z Gorzowa PKP Intercity uruchamia trzy pary pociągów: TLK Kociewie do Gdyni, TLK Warta do Lublina oraz IC Gałczyński do Warszawy. Największa zmiana czeka tych, którzy podróżują IC Gałczyński. Od 10 marca 2019 pociąg z Gorzowa odjeżdżać będzie aż 50 minut później (16:30 zamiast 15:40). 15 minut później z naszego miasta odjeżdżać będzie też TLK Warta (6:49 zamiast 6:34). Odjazd TLK Kociewie do Gdyni będzie skorygowany zaledwie o 2 minuty (6:45 zamiast 6:43).

W komunikacji regionalnej również nie zmieni się ilość połączeń. Wciąż na trasie Kostrzyn-Krzyż kursować będzie 9 par pociągów. Pierwszy z nich w kierunku Krzyża odjeżdżać będzie o 6:13 (ze stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni), a ostatni o 22:29. Pięć z tych kursów od 10 marca 2019 będzie odjeżdżać z Gorzowa wcześniej. Największa korekta nastąpi w przypadku pociągu regio Kłodawka. Odjedzie on ze stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni o 20 minut wcześniej (9:11, zamiast 9:31). Cztery pozostałe kursy odjeżdżać będą z Gorzowa kilka minut później. Podobna sytuacja jest w przypadku połączeń na trasie Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn, gdyż pociągi te są ze sobą skomunikowane.

Kilkuminutowe korekty odjazdu pociągów będą też na trasie Gorzów Wielkopolski – Zielona Góra. Przewozy Regionalne uruchamiają na tej trasie 5 par pociągów. Pierwszy z Gorzowa wyjedzie o 5:22, a ostatni o 19:31. Kilka minut wcześniej z Gorzowa ruszy też bezpośredni pociąg do Berlina. Szynobus w dni pracujące odjedzie z naszego miasta o 5:12, zamiast o 5:20.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości