Wiadomości

Spektakularne zatrzymanie handlarzy narkotyków [film]

9 marca 2019, 11:55, red
fot. Lubuska policja
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Gorzowa rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która handlowała narkotykami na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Do sprawy zatrzymano 5 osób przy których zabezpieczono 12 kg amfetaminy, tysiąc tabletek ecstasy, broń oraz kradzione części samochodowe.

W środowy wieczór 27 lutego na terenie Barlinka w województwie zachodniopomorskim doszło do zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej, która była podejrzana o handel narkotykami na terenie kilku województw. W akcji wzięło udział blisko 100 funkcjonariuszy, nie tylko z Centralnego Biura Śledczego Policji, ale także z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Gorzowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie.

Niemal w tym samym czasie zatrzymano pięciu podejrzanych, a następnie przeszukano miejsca ich zamieszkania. Podczas akcji zabezpieczono ponad 12 kg amfetaminy, około tysiąca tabletek ecstasy oraz marihuanę. Policjanci znaleźli również części pojazdów skradzionych w Niemczech, broń gazową wraz z amunicją. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 10 komputerów stanowiących sieć nielegalnego kasyna internetowego. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in. 6 pojazdów o szacunkowej wartości niemal 300 tysięcy złotych oraz biżuterię.

- Z ustaleń śledczych wynikało, że od kwietnia 2017 do lutego 2019 roku członkowie grupy rozprowadzali narkotyki na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na „czarny” rynek trafiały różne środki odurzające i psychotropowe, m.in. amfetamina, tabletki ecstasy czy marihuana – opowiadają funkcjonariusze CBŚP.

W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie zatrzymanym przestawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Gorzowie wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości