Wiadomości

Szczecińska do przebudowy

8 marca 2019, 17:32, red
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się remontem ul. Szczecińskiej na odcinku około 600 metrów od węzła S3 do skrzyżowania z ul. Mosiężną. W ramach inwestycji zostanie wybudowana m.in. ścieżka rowerowa i chodniki, a skrzyżowanie ul. Mosiężną doczeka się przebudowy.

Miasto poprzez „Rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 130 w ul. Myśliborskiej i ul. Szczecińskiej na odcinku od ronda Szczecińskiego do ul. Mosiężnej” chce, aby dojazd do strefy ekonomicznej był bardziej komfortowy. Władze Gorzowa póki co zrealizowały pierwszy etap inwestycji, który obejmował rozbudowę ul. Myśliborskiej od ronda Szczecińskiego do ul. Chorwackiej, gdzie powstało nowe rondo z wjazdem na os. Europejskie.

Teraz miasto szykuje się do kolejnego etapu prac, który obejmie przebudowę ul. Szczecińskiej na odcinku od węzła S3 do ul. Mosiężnej. Właśnie został ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót. Chętne firmy mogą zgłaszać swoje oferty do poniedziałku 25 marca.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała się zająć przebudową ul. Szczecińskiej na odcinku niespełna 600 metrów. Początkowo droga miała zostać rozbudowana do dwóch pasów w każdym kierunku, ale ostatecznie ul. Szczecińska pozostanie jednojezdniowa.

Ponadto w ramach prac zostanie przebudowane skrzyżowanie z ul. Mosiężną. Dla kierowców jadących od strony miasta zostanie wydzielony pas do lewoskrętu w ul. Mosiężną. A w rejonie zostanie wyznaczone przejście dla pieszych i przejazd rowerowy. Oprócz tego wykonawca będzie musiał zająć się budową chodników, ścieżki rowerowej i zatok autobusowych. Zostanie również wybudowana kanalizacja deszczowa oraz pojawi się nowe oświetlenie drogowe. Wykonawca będzie zobowiązany do nasadzeń zastępczych po wycince drzew kolidujących z planowaną inwestycją.

Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wykonawca będzie miał czas do 31 października 2019 roku na rozbudowę ul. Szczecińskiej. Wówczas do rozbudowy pozostanie ostatni odcinek drogi, który będzie obejmował ul. Myśliborską od ronda z ul. Chorwacką do ul. Dobrej, gdzie zostanie wybudowane docelowe rondo.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości