Wiadomości

Złota Rączka przybywa do Gorzowa

7 marca 2019, 13:15, red
Miasto rozstrzygnęło konkurs na realizację programu "Złota Rączka dla seniora”. Bezpłatną pomocą dla seniorów w drobnych naprawach domowych zajmie się fundacja „Pozytywka”. Program ruszy w połowie marca i potrwa do końca 2019 roku.

Miasto szukało organizacji pozarządowej, która chciałby się zająć realizacją programu "Złota Rączka dla Seniora" w 2019 roku na terenie Gorzowa. Chodzi o bezpłatną pomoc dla mieszkańców Gorzowa po 60 roku życia, którzy są nieaktywni zawodowo, ze szczególnym uwzględnieniem osób samotnych i niepełnosprawnych.

Swoje oferty do gorzowskiego magistratu złożyły dwie organizacje pozarządowe – Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna oraz fundacja Pozytywka. Ostatecznie po analizie dokumentów, urzędnicy zdecydowali, że pomocą seniorom zajmie się fundacja „Pozytywka”, która na realizację zadania będzie miała 60 tys. zł.

Planowane uruchomienie programu dla seniorów przewidziane jest na połowę marca. „Złota Rączka” ma pomagać seniorom w drobnych naprawach, niewymagających natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, jak również niepociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Naprawy będę wykonywane wyłącznie w mieszkaniu osoby proszącej o pomoc.

Zgłoszenia od seniorów będą przyjmowane telefonicznie lub mailowo od poniedziałku do piątku. Koszt usługi Złotej Rączki nie może jednorazowo przekroczyć 150 zł. Na życzenie seniora, zakup niezbędnych materiałów do wykonania prac dokonywać będzie „Złota Rączka”. Do wartości 30 zł będzie to pokrywane z dotacji, natomiast powyżej kwoty 30 zł będzie to na koszt osoby ubiegającej się o pomoc.

Czym będzie zajmować się "Złota Rączka"?

"Złota Rączka" będzie mogła zająć się wymianą żarówek, wymianą gniazdek i włączników elektrycznych, wymianą uszczelek w przeciekających kranach, wymianą pokręteł baterii, słuchawek i węży prysznicowych. A także udrożnieniem zatkanego odpływu, wymianą wężyków, syfonu, spłuczki, rury lub deski sedesowej czy też uszczelnienia przecieków silikonem i odpowietrzenia kaloryferów.

Ponadto w ramach usług, "Złota Rączka" będzie mogła zająć się montażem lub wymianą zamków, zasuw, łańcuchów drzwiowych, wymianą klamek lub montażem i demontażem mebli. Oprócz tego seniorzy będą mogli liczyć na naprawę lub wymianę zawiasów drzwi i drzwiczek, wymianą gałek i uchwytów, zawieszeniem obrazów, luster, rolet, półek i karniszy, uszczelnieniem okien i drzwi. A także uzupełnieniem drobnych ubytków w tynku i pomalowaniu ubytków


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości