Wiadomości

Będzie poślizg na Kostrzyńskiej?

7 marca 2019, 12:18, ak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie, firma Budimex S.A. chce wydłużenia terminu prac o trzy miesiące. Chociaż torowisko i jezdnia będzie gotowa, to wykonawca sygnalizuje problemy z przebudową wiaduktu nad torami kolejowymi.

Firma Budimex S.A. realizuje przebudowę ul. Kostrzyńskiej za kwotę 65 mln zł. Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia wykonawca prace torowe powinien zakończyć w kwietniu 2019 roku. Natomiast nową ul. Kostrzyńską na całym odcinku powinniśmy przejechać we wrześniu 2019 roku.

Chociaż torowisko tramwajowe jest właściwie gotowe i niedługo mogłyby przejechać po nim pierwsze tramwaje, to niestety cała inwestycja może zaliczyć poślizg. Firma Budimex S.A. sygnalizuje, że nie może dotrzymać wrześniowego terminu ze względu na problematyczną przebudowę wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Zatorze.

- Wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej, firma Budimex S.A. złożyła w Urzędzie Miasta Gorzowa pismo w którym wnioskuje o wydłużenie terminu realizacji prac o trzy miesiące. Firma tłumaczy, że potrzebuje więcej czasu na przebudowę wiaduktu nad torami kolejowymi, ponieważ pojawiają się problemy administracyjne. Wszystko przez to, że wiadukt jest własnością PKP i wykonawca musi wiele rzeczy konsultować z nimi i to powoduje pewne komplikacje – tłumaczy Wiesław Ciepiele, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Czy termin remontu zostanie wydłużony? Tego jeszcze nie wiadomo, ponieważ trwa analiza dokumentów przez inżyniera kontraktu oraz urzędników.

Wiadomo jednak, że pod koniec kwietnia pierwsze tramwaje wyjadą na testy, które będą przeprowadzane na torowisku przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości