82-latka nie dała się okraść oszustom

6 marca 2019, 14:53, red
Historię o zagrożonych oszczędnościach opowiadali starszej mieszkance Gorzowa oszuści, którzy chcieli wyłudzić od niej pieniądze. 82-latka pojechała do banku, ale na szczęście pracownik placówki ostrzegł ją przed oszustami. Tym samym seniorka nie straciła ponad 60 tys. zł.

Do 82-letniej gorzowianki zadzwonił we wtorek 5 marca mężczyzna, podający się za policjanta. Mężczyzna przekonywał, że pieniądze kobiety w banku są zagrożone i tylko ich szybka wypłata, bądź przelew na wskazane konto może je uratować przed oszustami.

- Kobieta miała założyć konto internetowe, a wszelkie dostępy do niego przekazać osobie, z którą rozmawiała. Choć gorzowianka miała wątpliwości, co do przekazywanych jej wiadomości, to jednak zdecydowała się wraz z mężem pojechać do banku. Przez cały czas przez telefon instrukcje przekazywał fałszywy policjant. Małżeństwo obawiało się, że ponad 60 tysięcy złotych może trafić w niepowołane ręce – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na szczęście pracownik banku zareagował i przekazał kobiecie, że jej oszczędności nie są zagrożone i nie jest prowadzona jakakolwiek akcja. Tym samym starsza kobieta nie straciła ponad 60 tys. zł. Pracownik banku poinformował seniorkę, aby 82-latka jak najszybciej zgłosiła przestępstwo.

Po raz kolejny gorzowscy funkcjonariusze przypominają, aby nie przekazywać pieniędzy nieznajomemu, nawet jeśli przedstawia się jako policjant, ponieważ policjanci w ten sposób nie działają.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości