Strajk w szpitalu?

4 marca 2019, 18:46
fot. czytelnik Jakub
W poniedziałek pacjenci w szpitalu przy ul. Dekerta nie mogli wykonać badań RTG i TK. Według nieoficjalnych informacji, wszyscy technicy w ramach protestu poszli na zwolnienia L4 i nie będzie ich do końca tygodnia. Natomiast szpital zaprzecza, aby w placówce miał być jakikolwiek strajk.
- W gorzowskim szpitalu nie wykonują zdjęć rentgenowskich. Możecie dowiedzieć co się stało - napisała w poniedziałkowe przedpołudnie do portalu gorzowianin.com pani Kasia. Podobne wiadomości otrzymaliśmy jeszcze od kilku zaniepokojonych mieszkańców, którzy zostali odesłani z kwitkiem z Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej zarówno przy ul. Dekerta .

Na drzwiach zakładu została powieszona kartka z napisem "Z przyczyn od nas niezależnych od dnia dzisiejszego 4 marca 2019 roku nie wykonujemy badań RTG i TK do odwołania". 

Po godz. 15 zwróciliśmy się do rzecznika prasowego szpitala o komentarz w tej sprawie. - Nie ma żadnego strajku. Były przejściowe problemy do południa, jednak zostały rozwiązane – powiedziała Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jak się okazało, sytuacja wcale się nie poprawiła, bo po godz. 16 do portalu gorzowianin.com zaczęli się zwracać kolejni czytelnicy, którzy dalej zastali na drzwiach informację o braku zdjęć RTG i TK.

- Piszę jako zaniepokojony pacjent. Dzisiaj udałem się do gorzowskiego szpitala na prześwietlenie RTG, gdzie zastałem karteczkę na drzwiach, że zdjęcia nie będą wykonywane do odwołania – napisał pan Jakub. - Jestem z 5-letnim dzieckiem w szpitalu, które ma połamaną rękę, a w szpitalu jest strajk pracowników i nie możemy zrobić prześwietlenia. Muszę jechać prywatnie zrobić RTG. Nie wiem czy zdążymy do zrobić, bo mają czynne tylko do godz. 17 – napisał w wiadomości do portalu gorzowianin.com tuż przed godz. 17 czytelnik Przemysław.

W rozmowie z portalem gorzowianin.com, jeden z pracowników szpitala, który chce pozostać anonimowy przyznaje, że technicy pracujący w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej strajkują, a zdjęcia RTG czy tomografia nie będzie wykonywana do końca tygodnia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości