Wyższe opłaty za żłobki w Gorzowie

1 marca 2019, 12:41
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Od kwietnia rodzice zapłacą o blisko 100 zł więcej za pobyt dziecka w żłobku. Wszystko przez nowelizację ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Podwyżka dotyczy również opłaty żywieniowej. Jednak dla osób, które posiadają Gorzowską Kartę Mieszkańca i Gorzowską Kartę Dużej Rodziny przewidziane są zniżki.

Podczas Sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę 27 lutego gorzowscy radni pojęli uchwałę w sprawie podwyższenia opłat za żłobki. Podwyżka opłat za żłobki to efekt nowelizacji ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

Tym samym rodzice maluchów zapłacą za żłobek o niecałe 100 zł więcej już od 1 kwietnia 2019. Do tej pory stawka za pobyt dziecka w żłobku wynosiła 160 zł. Teraz będzie to aż 250 zł za pobyt dziecka w wymiarze 10 godzin dziennie. Jeżeli maluch spędzi w żłobku więcej niż 10 godzin, rodzice będą musieli zapłacić 30 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę. Zmianie ulegnie również wysokość opłaty za wyżywienie dziecka. Do tej pory stawka wynosiła 5 zł, teraz będzie to 7 zł.

- Wysokość opłat za pobyt dziecka w żłobku oraz jego wyżywienie nie była zmieniana od 2011 roku. Dlatego też w związku z nowelizacją ustawy, określeniem wymagań żywieniowych oraz wzrostem kosztów utrzymania żłobków miejskich musieliśmy podnieść wysokość opłat ponoszonych przez rodziców. Jednocześnie wychodząc naprzeciw potrzebom gorzowskich rodzin, wprowadzamy ulgi w opłatach – tłumaczy Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Ulgi mają dotyczyć rodzin, które posiadają Gorzowską Kartę Mieszkańca i Gorzowską Kartę Dużej Rodziny. Jeżeli dziecko będzie posiadało obie karty, wówczas zniżka w opłacie za żłobek będzie wynosiła 150 zł. Natomiast za dziecko mające jedynie Gorzowską Kartę Mieszkańca rodzicom będzie przysługiwała ulga w wysokości 50 zł, a za Gorzowską Kartę Dużej Rodziny aż 125 zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości