Śląska do remontu jeszcze w 2019 roku

28 lutego 2019, 10:19, red
fot. archiwum
Do końca marca władze Gorzowa mają ogłosić przetarg na wybór wykonawcy, który zajmie się przebudową ul. Śląskiej. Droga doczeka się przebudowy na odcinku około 950 metrów od skrzyżowania z ul. Towarową do ul. Wał Poprzeczny.

W ubiegłym roku została przygotowana dokumentacja projektowa przebudowy ul. Śląskiej na odcinku od ul. Towarowej do ul. Wał Poprzeczny. Łącznie wyremontowane zostanie 950 metrów drogi. Natomiast jeszcze w 2019 roku mają ruszyć pierwsze prace na Zwarciu.

Magistrat do końca marca ma ogłosić przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Firma, która wygra będzie musiała zająć się nie tylko remontem zniszczonej nawierzchni, ale również budową ścieżki rowerowej i ciągów pieszo-rowerowych.

Ponadto przebudowy i utwardzenia doczeka się plac w miejscu pętli autobusowej. Prace obejmą również przebudowę wodociągu, budowę zjazdów oraz skrzyżowań wraz z przebudową istniejących skrzyżowań oraz odwodnienie jezdni.

Według wstępnych szacunków miasta, cała inwestycja ma kosztować około 9,1 mln zł. Jeżeli znajdzie się wykonawca i przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie, to pierwsze prace mogłyby ruszyć jeszcze przed wakacjami.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości