Wiadomości

Dentystka wyłudziła 160 tysięcy

28 lutego 2019, 08:38, mk/inf. prasowa KW Policji
Leczyła w prywatnym gabinecie, pobierała opłaty od pacjentów a później wyłudzała pieniądze z NFZ. Policjanci zatrzymali 63-letnią dentystkę, która wzbogaciła się w ten sposób ponad 160 tysięcy złotych. W niektórych dokumentach wpisywała dane osób zmarłych.

Żmudne ustalenia śledczych pozwoliły na dotarcie do wiedzy, która mówiła o bezprawnych praktykach lekarki wykonującej usługi stomatologiczne w latach 2011-2014. W tym czasie 63-lenia dentystka wykonała wiele zabiegów stomatologicznych. Śledczy ustalili, że ponad 630 z nich odbyło się z naruszeniem przepisów prawa. Na czym to miało polegać? Otóż lekarka poświadczała nieprawdę w dokumentacji kierowanej do Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednym słowem wyłudzała refundację świadczeń medycznych.

Robiła to pomimo, że wcześniej pobierała już opłatę od pacjentów, których leczyła w gabinecie prywatnym. Ale były też wnioski za usługi, których nie wykonano w ogóle, albo za inne niż te, o których zwrot się zwracała. Część z dokumentacji zawierała również dane personalne osób, które...już nie żyły. W ten bezprawny sposób wzbogaciła się w tym czasie o ponad 160 tys. zł czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp oraz śledczych z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp. był bardzo obszerny. Ale jednocześnie precyzyjnie wykazywał, że 63-letnia lekarka wykonywała usługi wbrew warunkom kontraktu wyłudzając refundację świadczeń medycznych. Działania te czynione były z pełną premedytacją, gdzie pokrzywdzonym był Narodowy Fundusz Zdrowia, a co za tym idzie skarb państwa. Kobieta została skazana na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat i obowiązek zapłaty ponad 160 tys zł. na NFZ.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości