Wiadomości

Rozbudowa „krajówki” w Gorzowie ruszy w wakacje

27 lutego 2019, 13:25, ak
fot. gorzowianin.com
Ponad rok potrwają prace przy rozbudowie do dwóch jezdni ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Wykonawca inwestycji z pierwszymi robotami ma ruszyć w trzecim kwartale 2019 roku.

Rozbudową ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego do dwóch jezdni w ciągu drogi krajowej nr 22 w Gorzowie zajmie się firma Budomex S.A. za kwotę 73 mln 998 tys. zł. To o 17 mln 258 tys. zł więcej niż przewidziało na początku miasto. Jednak przetarg został rozstrzygnięty pozytywnie, a magistrat wybrał na wykonawcę tę samą firmę, która zajmowała się rozbudową ul. Myśliborskiej.

Od sierpnia 2018 roku firma Budomex S.A. zajmowała się projektowaniem nowej drogi, ponieważ inwestycja jest prowadzona w formule "zaprojektuj i wybuduj". Oprócz tego, wykonawca musi uzyskać wszelkie pozwolenia i decyzje administracyjne. Wśród obowiązków firmy była również inwentaryzacja drzew, które rosną wzdłuż przebudowywanej drogi.

Portal gorzowianin.com dowiedział się, kiedy firma Budomex S.A. planuje rozpocząć pierwsze roboty związane z rozbudową drogi krajowej nr 22. - Pierwsze prace powinny rozpocząć się w III kwartale 2019 roku, czyli najwcześniej w lipcu, a najpóźniej we wrześniu. Wszystko oczywiście jest uzależnione od uzyskania decyzji administracyjnych przez wykonawcę. Roboty budowlane będą podzielone na trzy etapy i rozpoczną się od rozbudowy ul. Łukasińskiego – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Według zapowiedzi firmy Budomex S.A., zakończenie inwestycji na całym odcinku liczącym blisko 3,5 kilometra planowane jest na koniec października 2020 roku.

Rozbudowa ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego

Zakres inwestycji obejmuje budowę drugiej jezdni w ul. Walczaka na odcinku od granic miasta do ronda Gdańskiego wraz z rozbudową ronda i przebudową torowiska tramwajowego, budowę drugiej jezdni ul. Zawackiej (dawnej Bierzarina) wraz z przebudową skrzyżowania ul. Zawackiej i ul. Łukasińskiego z nowo projektowaną drogą. A także budowę drugiej jezdni ul. Łukasińskiego.

Prace obejmą również przebudowę i budowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli. Zostaną wybudowane również ścieżki rowerowe, nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Ciekawostką jest to, że pojawią się dwa nowe ronda turbinowe. Zostaną wybudowane na skrzyżowaniu ul. Walczaka i ul. Fieldorfa-Nila oraz ul. Walczaka i Szarych Szeregów. Natomiast zwykłe rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości