Po pijaku potrącił 4 osoby. Próbował uciec [film]

26 lutego 2019, 13:53
fot. Lubuska policja
Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Krajeńskich postawiła zarzuty 27-letniemu Kamilowi P., który w niedzielę potrącił 4 osoby w miejscowości Zwierzyn. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu. A także próbował uciec z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do dramatycznego wypadku doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Zwierzyn w powiecie strzelecko-drezdeneckim. 43-letnia kobieta wraz z trzema 15-latkami szła chodnikiem – dwóch chłopców prowadziło obok rowery. Wtedy na łuku drogi 27-letni kierujący renault megan, stracił panowanie nad autem, wjechał na chodnik, uderzył w ścianę budynku Urzędu Gminy i potrącił osoby, które znajdowały się na chodniku. Żadna z nich nie miała szans ucieczki. Moment wypadku nagrała kamera monitoringu znajdująca się na budynku urzędu.

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com 27-letni kierowca renault megane po tym, jak potrącił cztery osoby, próbował uciec z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym osobom. Na szczęście został zatrzymany przez jednego ze świadków zdarzenia. Jak się okazało, 27-letni Kamil P. był wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna usłyszał właśnie zarzuty.

- Prokurator przedstawił 27-letniemu Kamilowi P. dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Natomiast drugi dotyczy spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, w którym obrażenia ciała odniosły cztery osoby. Przy czym dwie z nich odniosły obrażenia powyżej siedmiu dni. Wobec czego mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. We wtorek prokurator złożył do sądu wniosek o 3-miesięczny tymczasowy areszt dla 27-latka. – komentuje Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Trzech 15-letnich chłopców przebywa w Gorzowie, natomiast 43-letnia kobieta w szpitalu w Drezdenku. Wszyscy chłopcy doznali ogólnych potłuczeń oraz wstrząśnienia mózgu, mogą mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ nie doznali żadnych złamań.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości