Odpalił petardę, rozerwało mu rękę [zdjęcia]

25 lutego 2019, 13:46, ak
fot. Anna Kluwak
W jednym z mieszkań w bloku przy ul. Kuratowskiej na osiedlu Piaski w Gorzowie doszło do wybuchu. Mężczyzna odpalił w swoim mieszkaniu materiał pirotechniczny, doznał poważnych obrażeń ręki. Ponadto siła wybuchu była tak duża, że z okien wyleciały szyby.

W poniedziałek 25 lutego przed godz. 13 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał informację o wybuchu w bloku przy ul. Zofii Kuratowskiej na osiedlu Piaski w Gorzowie. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie.

Do wybuchu doszło w jednym z mieszkań znajdujących się na trzecim piętrze. - Usłyszałem ogromny huk i wybiegłem na dwór, aby zobaczyć co się stało. Wtedy zobaczyłem wydobywający się z mieszkania dym – opowiada sąsiad z klatki obok.

Okazało się, że przebywający w mieszkaniu mężczyzna odpalił w dłoniach materiał pirotechniczny w postaci petardy. Siła wybuchu była tak duża, że z okien wyleciały szyby.

- 53-letni mężczyzna miał w domu materiały pirotechniczne, które postanowił wypróbować. Odpalił jedną z petard, która wybuchła mu w dłoniach. Wskutek czego mężczyzna doznał poważnych obrażeń ręki. Został przewieziony do gorzowskiego szpitala – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Ponadto policjanci będą sprawdzali mieszkanie 53-latka pod kątem posiadania materiałów pirotechnicznych i innych niebezpiecznych przedmiotów.

Fotoreportaż


1/5 Wybuch w bloku na os. Piaski

1/5 Wybuch w bloku na os. Piaski

2/5 Wybuch w bloku na os. Piaski

2/5 Wybuch w bloku na os. Piaski

3/5 Wybuch w bloku na os. Piaski

3/5 Wybuch w bloku na os. Piaski

4/5 Wybuch w bloku na os. Piaski

4/5 Wybuch w bloku na os. Piaski

5/5 Wybuch w bloku na os. Piaski

5/5 Wybuch w bloku na os. Piaski

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości