Wiadomości

Ulica Marcinkowskiego doczeka się przebudowy

22 lutego 2019, 17:08, ak
fot. archiwum
W tym roku projekt, w przyszłym przebudowa. Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej przebudowy ul. Marcinkowskiego. Remont miałby objąć odcinek około 600 metrów od ul. Staffa do pętli autobusowej.

Miasto szuka wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej na "Przebudowę ul. Marcinkowskiego" na odcinku około 600 metrów od ul. Staffa do pętli autobusowej. Miasto czeka na oferty do czwartku 7 marca.

Przebudowa drogi obejmie frezowanie istniejącej jezdni, rozbiórkę chodników i krawężników, wylanie nowego asfaltu,wykonanie nowego chodnika z kostki brukowej, budowę ścieżki pieszo-rowerowej od strony Pegaza oraz przebudowę miejsc postojowych.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała przygotować niezbędną inwentaryzację techniczną, uzyska wszystkie niezbędne pozwolenia i opinie, przygotuje analizę lokalizacji przejść dla pieszych w celu poprawy bezpieczeństwa i zastosowania elementów poprawiających bezpieczeństwo np. azyle dla pieszych. Szczególną uwagę trzeba będzie zwróci na skrzyżowanie ul. Marcinkowskiego i Staszica, gdzie trzeba będzie połączyć drogi rowerowe.

Oprócz tego projektant będzie musiał przygotować stałą organizację ruchu wraz z budową sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych. Do tego trzeba będzie przygotować projekt oświetlenia ulicy i przejść dla pieszych. Ważnym aspektem będzie przygotowanie tymczasowej organizacji ruchu i podziału prac na etapy.

Wykonawca będzie miała czas do 30 września na przygotowanie dokumentacji projektowej. Tym samym jeszcze tym roku miasto będzie mogło ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac, a w 2020 roku będą mogły ruszyć roboty związane z przebudową ul. Marcinkowskiego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości