Wiadomości

Czołówka volkswagena i BMW [zdjęcia]

15 lutego 2019, 14:25, red
fot. Pomoc Drogowa Anhol
Na drodze wojewódzkiej nr 159 w miejscowości Dobrojewo doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – volkswagena passata i BMW. Najciężej ranny został kierowca BMW, który ze złamaniami został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.

Informację o wypadku oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od Pomocy Drogowej Anhol pod numer telefonu 45 00 66 400. Do poważnego wypadku doszło w piątek 15 lutego o godz. 13.20 na drodze wojewódzkiej nr 159 w miejscowości Dobrojewo – na trasie ze Skwierzyny do Starego Polichna.

Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe – volkswagen passat i BMW. Siła uderzenia była tak duża, że jedno z aut wyleciało z drogi i zatrzymało się na poboczu. Zarówno passat, jak i BMW mają całkowicie zmiażdżony przód auta – w obu pojazdach podróżowali tylko kierowcy.

Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja, karetka pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy musieli wycinać kierowcę BMW z pojazdu, ponieważ siła uderzenia sprawiła, że mężczyzna został zakleszczony w aucie.

- Do wypadku doszło do prostym odcinku drogi. Według wstępnych ustaleń kierowca BMW zjechał w pewnym momencie na przeciwległy pas i doprowadził do czołowego zderzenia z volkswagenem. Mężczyzna kierujący BMW w ciężkim stanie został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. Ma złamane udo, połamane ręce oraz wstrząśnienie mózgu. Natomiast kierowca volkswagena z ogólnymi potłuczeniami został zabrany karetką pogotowia do szpitala w Skwierzynie – opowiada Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Droga wojewódzka nr 159 będzie zablokowana przez co najmniej dwie godziny.

Jak podkreślają policjanci, im lepsza pogoda, tym wypadków na drogach jest niestety więcej. Statystyki policyjne mówią same za siebie. Najwięcej wypadków, często tragicznych w skutkach jest właśnie podczas sprzyjającej pogody, kiedy jest sucho i ciepło. Wszystko przez to, że kierowcy odczuwają większy komfort jazdy, więc cisną pedał gazu i rozwijają większe prędkości.

Fotoreportaż


1/4 Wypadek w Dobrojewie

1/4 Wypadek w Dobrojewie

2/4 Wypadek w Dobrojewie

2/4 Wypadek w Dobrojewie

3/4 Wypadek w Dobrojewie

3/4 Wypadek w Dobrojewie

4/4 Wypadek w Dobrojewie

4/4 Wypadek w Dobrojewie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości