Wiadomości

Kto zostanie "Złotą Rączką"?

15 lutego 2019, 09:00, ak
Dwie organizacje pozarządowe złożyły swoje oferty, jeżeli chodzi o realizację programu „Złota Rączka”, czyli bezpłatnej pomocy dla seniorów w drobnych naprawach domowych. Program ma ruszyć w marcu i potrwać do końca 2019 roku.

Miasto szukało organizacji pozarządowej, która chciałby się zająć realizacją programu "Złota Rączka dla Seniora" w 2019 roku na terenie Gorzowa. Chodzi o bezpłatną pomoc dla mieszkańców Gorzowa po 60 roku życia, którzy są nieaktywni zawodowo, ze szczególnym uwzględnieniem osób samotnych i niepełnosprawnych.

Swoje oferty do gorzowskiego magistratu złożyły dwie organizacje pozarządowe – Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, które było jednym z pomysłodawców projektu oraz fundacja Pozytywka. Teraz urzędnicy będą analizowali złożone dokumenty. Dotacja na realizację programu zostanie przyznana w drodze wyboru najkorzystniejszej oferty. Magistrat chce jeszcze w lutym rozstrzygnąć postępowanie, tak aby pomoc trafiała do seniorów już od marca.

„Złota Rączka” ma pomagać seniorom w drobnych naprawach, niewymagających natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, jak również niepociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Naprawy będę wykonywane wyłącznie w mieszkaniu osoby proszącej o pomoc.

Program, który ruszy ma marcu, ma być realizowany do grudnia 2019 roku. Miasto na ten cel ma zapisane w budżecie 60 tys. zł. Zgłoszenia od seniorów będą przyjmowane telefonicznie lub mailowo od poniedziałku do piątku. Koszt usługi Złotej Rączki nie może jednorazowo przekroczyć 150 zł. Na życzenie seniora, zakup niezbędnych materiałów do wykonania prac dokonywać będzie „Złota Rączka”. Do wartości 30 zł będzie to pokrywane z dotacji, natomiast powyżej kwoty 30 zł będzie to na kosz osoby ubiegającej się o pomoc.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości