Mieszkanka Gorzowa straciła 20 tys. zł

13 lutego 2019, 12:06, red
fot. archiwum
65-letnia mieszkanka Gorzowa straciła 20 tys. zło, po tym jak uwierzyła w historię oszustów o spowodowaniu wypadku przez członka jej rodziny. By rzekomo uniknąć kłopotów, kobieta zebrała pieniądze i przekazała je oszustowi.

Historii związanych z oszustwami na wnuczka czy policjanta jest wiele. Są podobne i doprowadzają niestety do osobistego przekazania gotówki przestępcom lub przelewu na wskazane konta. Policjanci wciąż przypominają, aby zachować rozsądek. Ofiarami przestępstw na wnuczka czy policjanta są zazwyczaj osoby starsze.

Niestety, tym razem ofiarą oszustów stała się również seniorka. 65-letnia mieszkanka Gorzowa uwierzyła w historię, przedstawioną telefonicznie przez fałszywą policjantkę.

- Starsza kobieta usłyszała, że bliska jej osoba spowodowała wypadek i w związku z tym należy przekazać określoną kwotę pieniędzy, by uniknąć kłopotów. Mieszkanka Gorzowa zebrała 20 tysięcy złotych i przekazała je mężczyźnie, który przyszedł po gotówkę. Dopiero po pewnym czasie, gdy bliska jej osoba wróciła do domu, dowiedziała się, że żadnego wypadku nie było, a pieniądze trafiły najprawdopodobniej do oszustów – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

We wtorek 12 lutego policjanci odnotowali jeszcze kilka podobnych prób oszustw. Na szczęście w tych przypadkach mieszkańcy Gorzowa w opowiadane im historię nie uwierzyli.

Policjanci przypominają, że nigdy nie odbierają żadnych pieniędzy od ludzi – czy to w ramach akcji czy wypadku. Dlatego też bądźmy czujni, kontaktujmy się z rodziną i ostrzegajmy bliskich i sąsiadów.

Tylko w tym roku na terenie województwa lubuskiego oszuści wyłudzili 400 tys. zł, z czego udało się odzyskać 130 tys. zł. W 2018 roku Lubuszanie przekazali w podobny sposób przestępcom ponad 1,5 miliona złotych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości