Wiadomości

Ile jest osób bezdomnych w Gorzowie?

12 lutego 2019, 08:58
fot. archiwum/Lubuska policja
Liczba osób bezdomnych w mieście wzrosła czy zmalała? Na to pytanie odpowie nocne liczenie bezdomnych w Gorzowie, które rozpocznie się w środowy wieczór. W liczeniu weźmie udział kilkadziesiąt osób, w tym pracownicy socjalni, straż miejska czy policja.

W środowy wieczór 13 lutego rozpocznie się nocne liczenie osób bezdomnych w Gorzowie, które będzie trwało całą noc. Akcja prowadzona jest co dwa lata w całej Polsce i pozwala poznać skalę bezdomności w kraju, jak i w miastach wojewódzkich. Informacje o tym, ile jest osób bezdomnych - pozwalają opracować gminom strategie rozwiązywania problemów społecznych, w tym zdecydować o liczbie noclegowni czy schronisk dla bezdomnych.

Dlatego też w środę w teren wyruszy kilkudziesięciu pracowników GCPR, policjanci, strażnicy miejscy i przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób bezdomnych w Gorzowie.

Wszyscy zostaną podzieleni na kilkanaście patroli, które będą sprawdzały wyznaczony teren w mieście. Będą to przede wszystkim pustostany, ogródki działkowe oraz inne miejsca, w których przebywają osoby bezdomne.

Podczas kontroli osoby bezdomne będą wypełniać specjalne ankiety, w których znajdą się pytania o wiek, przyczyny bezdomności oraz to czy korzystają w jakikolwiek sposób z pomocy społecznej.

Ile jest osób bezdomnych w Gorzowie? Pierwsze wyniki będą znane w czwartek 14 lutego. Podczas ostatniego liczenia w 2017 roku, na terenie Gorzowa przebywało 181 bezdomnych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości