Ile jest osób bezdomnych w Gorzowie?

12 lutego 2019, 08:58
fot. archiwum/Lubuska policja
Liczba osób bezdomnych w mieście wzrosła czy zmalała? Na to pytanie odpowie nocne liczenie bezdomnych w Gorzowie, które rozpocznie się w środowy wieczór. W liczeniu weźmie udział kilkadziesiąt osób, w tym pracownicy socjalni, straż miejska czy policja.

W środowy wieczór 13 lutego rozpocznie się nocne liczenie osób bezdomnych w Gorzowie, które będzie trwało całą noc. Akcja prowadzona jest co dwa lata w całej Polsce i pozwala poznać skalę bezdomności w kraju, jak i w miastach wojewódzkich. Informacje o tym, ile jest osób bezdomnych - pozwalają opracować gminom strategie rozwiązywania problemów społecznych, w tym zdecydować o liczbie noclegowni czy schronisk dla bezdomnych.

Dlatego też w środę w teren wyruszy kilkudziesięciu pracowników GCPR, policjanci, strażnicy miejscy i przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób bezdomnych w Gorzowie.

Wszyscy zostaną podzieleni na kilkanaście patroli, które będą sprawdzały wyznaczony teren w mieście. Będą to przede wszystkim pustostany, ogródki działkowe oraz inne miejsca, w których przebywają osoby bezdomne.

Podczas kontroli osoby bezdomne będą wypełniać specjalne ankiety, w których znajdą się pytania o wiek, przyczyny bezdomności oraz to czy korzystają w jakikolwiek sposób z pomocy społecznej.

Ile jest osób bezdomnych w Gorzowie? Pierwsze wyniki będą znane w czwartek 14 lutego. Podczas ostatniego liczenia w 2017 roku, na terenie Gorzowa przebywało 181 bezdomnych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości