Kompletnie pijany jechał ciężarówką po S3

11 lutego 2019, 17:11, red
fot. Pomoc Drogowa Anhol
W poniedziałkowe popołudnie na drodze ekspresowej S3 z Gorzowa do Myśliborza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierowca uderzył w bariery energochłonne rozdzielające pasy jezdni. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany, wydmuchał 3 promile.

Informację i zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od Pomocy Drogowej Anhol. Około godz. 16.30 na 65 km drogi ekspresowej S3 z Gorzowa do Myśliborza doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego marki scania.

Kierujący samochodem ciężarowym w pewnym momencie zjechał na lewy pas, złapał pobocze i uderzył w bariery energochłonne rozdzielające pasy jezdni. Kierowca był tak pijany, że po tym jak ciężarówka zatrzymała się na barierach, mężczyzna zasnął za kierownicą pojazdu.

Na miejsce przyjechał patrol drogówki z Myśliborza. Policjanci obudzili kierowcę i próbowali go wyciągnąć z kabiny pojazdu. Wówczas mężczyzna stał się agresywny. Ostatecznie kierowca został skuty w kajdanki i zabrany do policyjnego radiowozu.

Ciężarówka stojąca na lewym pasie trasy S3 w kierunku Myśliborza zostanie zabezpieczona. Ruch będzie odbywał się prawym pasem.

AKTUALIZACJA

- 38-letni kierowca samochodu ciężarowego w trakcie wyprzedzania innego pojazdu zjechał na pobocze i uderzył w bariery energochłonne rozdzielające pasy jezdni. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu - komentuje Jacek Poleszczuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Kierowcy zostanie zabrane prawo jazdy oraz zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości