Wiadomości

Włamali się do kiosku i ukradli papierosy

11 lutego 2019, 13:48, red
fot. Lubuska plicja
Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem do kiosku w centrum Gorzowa. Policjanci zatrzymali mężczyzn na gorącym uczynku, jak wynosili papierosy z kiosku. Okazało się, że dwóch z nich włamało się do tego samego kiosku dwa dni wcześniej.

W piątek 8 lutego w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie, że kilka osób włamuje się do kiosku na rogu ul. Sikorskiego i Chrobrego. Na miejsce został wysłany nieoznakowany patrol policji.

- Nieumundurowani policjanci byli na miejscu już po chwili i zauważyli trzech mężczyzn, którzy przez wybitą w kiosku szybę wynosili paczki papierosów. Włamywacze zorientowali się, że są obserwowani i zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli w pościg pieszy i szybko zatrzymali dwóch podejrzanych 31 i 36-latka – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W tym czasie ze wsparciem na miejsce przybył kolejny patrol policji, który ustalił rysopis trzeciego mężczyzny i zatrzymał go kilka ulic dalej. 19-latek podczas zatrzymania posiadał przy sobie 6 paczek papierosów, a 31-latek pod odzieżą schował ich aż 14.

- Wszyscy trzej mężczyźni zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy. W trakcie czynności okazało się, że dwóch z nich 31 i 36-latek włamali się do tego samego kiosku dwa dni wcześniej. Usłyszeli oni po dwa zarzuty, a 19-latek jeden zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności - podkreśla Sławek.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości