Wiadomości

Co z operacjami na chirurgii gorzowskiego szpitala?

11 lutego 2019, 10:36, red
fot. archiwum
Zarząd szpitala przy ul. Dekerta w Gorzowie na początku lutego wstrzymał przyjęcia i zabiegi na chirurgii ogólnej i onkologicznej, jednak operacje ratujące życie były cały czas przeprowadzane. Sytuacja jeszcze w tym tygodniu ma się zmienić, a operacje mają zostać wznowione.

Na początku lutego Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie wstrzymał planowe operacje oraz przyjęcia na chirurgii ogólnej i onkologicznej. Wówczas na drzwiach dyżurki lekarskiej oddziału została zawieszona kartka z napisem "Decyzją dyrektora do spraw medycznych wstrzymane zostały wszelkie przyjęcia planowe do oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej". Wszystko przez to, że część lekarzy odeszła, a pozostali byli na zwolnieniu lekarskim.

Jak podkreślał zarząd szpitala, pomimo tego że operacje planowe zostały odwołane, to cały czas były przeprowadzane operacje ratujące życie.

Po weekendzie sytuacja w szpitalu poprawiła się i prawdopodobnie jeszcze w tym tym tygodniu planowe operacje i przyjęcia zostaną wznowione.

- W międzyczasie zatrudniliśmy dwóch nowych chirurgów, więc będziemy mogli w ciągu najbliższych dni wznowić planowe operacje i przyjęcia. Co prawda nie stanie się to jeszcze dzisiaj, ale jeszcze w tym tygodniu – mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości