Wiadomości

Gorzów w Walentynki przeciwko przemocy

11 lutego 2019, 07:30, red
fot. archiwum
Po raz kolejny Gorzów włączy się w akcję „One Billion Rising/Nazywam się Miliard”. Dlatego też w czwartek 14 lutego na Starym Rynku mieszkańcy miasta zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet.

W czwartek 14 lutego o godz. 15 na Starym Rynku w Gorzowie odbędzie się happening "One Billion Rising", czyli taniec miliona kobiet przeciwko przemocy. Tegoroczne hasło imprezy to "Tylko tak oznacza zgodę", które mówi o tym, że seks bez wyraźnej zgody to gwałt.

- Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne - podkreślają organizatorzy, którzy zapraszają na Stary Rynek.

Akcja „Nazywam się Miliard” odbywa się co roku 14 lutego, w miastach na całym świecie. Co istotne, wszędzie tańczy się do tej samej piosenki w wersji angielskiej i polskiej – dokładnie taki sam układ.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości