Wiadomości

Wróciły kontrole na granicy z Niemcami

10 lutego 2019, 11:43, red
fot. Anna Kluwak
Od niedzieli 10 lutego na przejściu granicznym w Świecku zostały przywrócone kontrole graniczne. Wszystko przez konferencję dotyczącą bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się w Warszawie. Kontrole potrwają do soboty 16 lutego.

W niedzielę 10 lutego zostały przywrócone kontrole graniczne na polskich granicach na dwóch przejściach w Olszynie i Świecku. Czasowe przywrócenie kontroli ma związek z konferencją w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się w dniach 13-14 lutego w Warszawie.

Straż graniczna na przejściu w Świecku typuje wybrane auta i przeprowadza wyrywkowo kontrole samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów wjeżdżających na teren Polski. Przejście graniczne w Świecku leży na jednym z najważniejszych szklaków komunikacyjnych, dlaczego też kontrole w tym miejscu są bardzo ważne.

Jak podkreślają pracownicy straży granicznej, kontrolowane są podejrzane auta lub ci kierowcy, który zachowują się w dziwny i nerwowy sposób. Kontrole potrwają do soboty 16 lutego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości