Stacja paliw podzieliła gorzowian

6 lutego 2019, 11:54, mk
Nie milkną komentarze na temat budowy stacji paliw przy ulicy Fredry w Gorzowie. Lokalne media donoszą o proteście mieszkańców okolicznych bloków, natomiast radny Tomasz Rafalski pisze w tej sprawie interpelacje do władz miasta.

Przypomnijmy, o budowie stacji paliw mieszkańcy bloków zlokalizowanych wokół marketu Intermarche dowiedzieli się, kiedy inwestycja już ruszyła. Po opublikowaniu tej informacji (między innymi przez nasz portal) w sieci rozgorzała dyskusja. Pojawili się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy tego rozwiązania.

- Nikt z urzędu nie dał znać mieszkańcom – piszą na portalach społecznościowych przeciwnicy tej inwestycji. Mieszkańcy obawiają się, że „pod ich oknami setki samochodów tankować będzie śmierdzące paliwo”. W sieci krąży także informacja o tym, że wśród mieszkańców okolicznych bloków przeprowadzona była ankieta. 70% głosujących miało być przeciw wybudowaniu stacji paliw.


Na fali społecznego niezadowolenia około 300 osób (tyle ma protestować), radny PiS Tomasz Rafalski wystosował do prezydenta Gorzowa interpelacje. Zadaje w niej szereg pytań: Dlaczego przy podejmowaniu decyzji pominięto władze spółdzielni mieszkaniowej Staszica, przez której to teren przejeżdżać się będzie do nowo budowanej stacji paliw? Dlaczego nie konsultowano takiej decyzji z mieszkańcami okolicznych bloków, którym taką atrakcję pozwolił Pan pod oknami budować? […] Czy wybudowanie stacji benzynowej w sercu osiedla nie przyczyni się do postania jeszcze większego smogu tuż pod oknami mieszkańców?

Te i inne pytania trafiły do gorzowskiego magistratu, który jak się okazuje, zrobił wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami. Stacja otrzymała przecież pozwolenie zgodnie z prawem. Informacja o planowanej inwestycji – z możliwością zgłaszania uwag pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej. Nikt nie wniósł wówczas żadnych zastrzeżeń.

 

Ankieta

Co sądzisz o budowie stacji paliw przy Intermarche na Fredry?

  • To bardzo dobry pomysł!44.25%
  • W Gorzowie stacji jest wystarczająco dużo16.89%
  • Nie, nie zgadzam się na to!29.22%
  • Nie interesuje mnie to9.64%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 965


Nie jest też prawdą, że wszyscy są przeciw. Jak pokazuje powyższa ankieta (dane na dzień 6.02.2019, godz. 12:00), zdania podzielone są praktycznie po równo. W ankiecie dostępnej na naszej stronie wzięło udział blisko 1000 osób. Zdecydowanie przeciw budowy stacji paliw jest 29,5% czytelników. Blisko 17% uważa, że stacji paliw w Gorzowie jest wystarczająco dużo. Natomiast pomysł budowy stacji paliw w tym miejscu popiera aż 44 procent naszych czytelników. Niecałe 10% w ogóle to nie interesuje.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->