Wiadomości

Miasto szuka wykonawcy remontu ul. Piłsudskiego

6 lutego 2019, 09:57, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę ul. Piłsudskiego na odcinku 410 metrów od ronda Piłsudskiego do ul. Walczaka. Prace mają ruszyć wiosną i zakończyć się w sierpniu.

O tym, że zniszczona ul. Piłsudskiego na odcinku około 410 metrów od ronda Piłsudskiego do ul. Walczaka ma zostać wyremontowana, portal gorzowianin.com informował w listopadzie 2018 roku. Początkowo przetarg miał zostać ogłoszony jeszcze w ubiegłym roku, jednak władze Gorzowa dopiero teraz ogłosiły postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót. Chętne firmy mogą zgłaszać się do 21 lutego 2019 roku.

- Firma, która wygra przetarg zajmie się frezowaniem istniejącej jezdni, a do tego wykonana dwie nowe warstwy bitumiczne nawierzchni. Warstwę wiążącą o grubości 6 cm i warstwę ścieralną grubości 4 cm. Dodatkowo w celu wzmocnienia konstrukcji zaprojektowano na podłożu po frezowaniu ułożenie siatki z drutu stalowego mocowanej do podłoża przy użyciu mieszanki slurry seal. Ponadto zostaną wymienione krawężniki wzdłuż remontowanego odcinka – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału informacji i promocji Urzędu Miasta Gorzowa.

Remontu doczeka się również postój taksówek koło GLSu. Wykonawca wymieni nawierzchnię postoju na kostkę betonową oraz przebudowany zostanie chodnik – płyty betonowe zostaną wymienione na kostkę.

Wykonawca będzie miał czas do 31 sierpnia 2019 roku na zakończenie remontu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości