Miasto szuka wykonawcy remontu ul. Piłsudskiego

6 lutego 2019, 09:57, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na przebudowę ul. Piłsudskiego na odcinku 410 metrów od ronda Piłsudskiego do ul. Walczaka. Prace mają ruszyć wiosną i zakończyć się w sierpniu.

O tym, że zniszczona ul. Piłsudskiego na odcinku około 410 metrów od ronda Piłsudskiego do ul. Walczaka ma zostać wyremontowana, portal gorzowianin.com informował w listopadzie 2018 roku. Początkowo przetarg miał zostać ogłoszony jeszcze w ubiegłym roku, jednak władze Gorzowa dopiero teraz ogłosiły postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót. Chętne firmy mogą zgłaszać się do 21 lutego 2019 roku.

- Firma, która wygra przetarg zajmie się frezowaniem istniejącej jezdni, a do tego wykonana dwie nowe warstwy bitumiczne nawierzchni. Warstwę wiążącą o grubości 6 cm i warstwę ścieralną grubości 4 cm. Dodatkowo w celu wzmocnienia konstrukcji zaprojektowano na podłożu po frezowaniu ułożenie siatki z drutu stalowego mocowanej do podłoża przy użyciu mieszanki slurry seal. Ponadto zostaną wymienione krawężniki wzdłuż remontowanego odcinka – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału informacji i promocji Urzędu Miasta Gorzowa.

Remontu doczeka się również postój taksówek koło GLSu. Wykonawca wymieni nawierzchnię postoju na kostkę betonową oraz przebudowany zostanie chodnik – płyty betonowe zostaną wymienione na kostkę.

Wykonawca będzie miał czas do 31 sierpnia 2019 roku na zakończenie remontu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości