Pod żubrem załamał się lód [zdjęcia]

3 lutego 2019, 17:42
fot. OSP Dobiegniew
W niedzielę strażacy z terenu województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego mieli pełne ręce roboty. Przez blisko 5 godzin prowadzili akcję ratunkową żubra pod którym załamał się lód na jeziorze w powiecie strzelecko-drezdeneckim.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich w niedzielę 3 lutego po godz. 12 wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Nad jeziorem Ostrowiec na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, które leży w Drawieńskim Parku Narodowym doszło do załamania się lodu pod żubrem.

Samica żubra weszła na zamarznięte jezioro i w pewnym momencie pod jej ciężarem załamał się lód. Zwierzę wpadło do przerębla i nie mogło się z niego wydostać. Na miejsce zostało wysłanych 9 zastępów straży pożarnej, w tym łódź  z terenu powiatu strzelecko-drezdeneckiego oraz wałeckiego.

Akcja ratownicza była bardzo trudna i wyczerpująca - zarówno dla strażaków, jak i samego zwierzęcia. W końcu, po blisko 5 godzinach udało się wyciągnąć młodą żubrzycę na brzeg. Zwierzę przeżyło, zostało od razu otulone ciepłymi kocami i folią termiczną oraz przekazane pod opiekę weterynarza.

Fotoreportaż


1/4 Akcja ratunkowa żubra

1/4 Akcja ratunkowa żubra

2/4 Akcja ratunkowa żubra

2/4 Akcja ratunkowa żubra

3/4 Akcja ratunkowa żubra

3/4 Akcja ratunkowa żubra

4/4 Akcja ratunkowa żubra

4/4 Akcja ratunkowa żubra

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości