Wiadomości

Trzy osoby zatruły się czadem

28 stycznia 2019, 22:07, red
fot. archiwum
W poniedziałkowy wieczór w jednym z mieszkań w Witnicy koło Gorzowa doszło do podtrucia się tlenkiem węgla. Z mieszkania ewakuowano cztery osoby, w tym trzy zostały zabrane do szpitala z objawami zatrucia czadem.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej w poniedziałek 28 stycznia około godz. 20 otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Traugutta w Witnicy doszło do zatrucia się tlenkiem węgla trzech osób. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja oraz pogotowie.

Z mieszkania ewakuowano łącznie cztery osoby, jednak trzy z nich miały objawy zatrucia się czadem. Zostały zabrane przez pogotowie do gorzowskiego szpitala.

- W mieszkaniu znajdowała się wadliwa terma z której ulatniał się tlenek węgla. Pomiary wykazały również obecność czadu w innym mieszkaniu. W żadnym z mieszkań nie było zamontowanej czujki tlenku węgla. Poszkodowane zostały łącznie trzy osoby, dwójka dorosłych i 10-letnie dziecko – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Straż pożarna przypomina jak ważny jest montaż czujki czadu, zwłaszcza w pomieszczeniach gdzie znajdują się termy gazowe, które często mogą być niesprawne. A tlenek węgla, to gaz bezwonny i bezbarwny, dlatego warto wydać kilkadziesiąt złotych, aby uratować życie swoje i swoich bliskich.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości