Wiadomości

Napadł na 65-latkę w parku Kopernika

28 stycznia 2019, 11:21
fot. archiwum
W sobotni poranek w parku Kopernika w Gorzowie doszło do rozboju. Mężczyzna napadł na 65-letnią kobietę, przewrócił ją na ziemię i ukradł portfel z gotówką i dokumentami. Dzięki szybkiej reakcji świadków, mężczyznę udało się zatrzymać.

Wszystko działo się w sobotni poranek 26 stycznia w parku Kopernika. Kilka minut po godz. 9 na jednej z parkowych alejek doszło do napadu na 65-letnią kobietę. Świadkowie zdarzenia od razu wezwali na miejsce policję.

- Na miejsce skierowano policyjne patrole. Po chwili funkcjonariusze znali już rysopis napastnika i prawdopodobne miejsce jego przybywania. Było to możliwe dzięki właściwej reakcji biegaczy trenujących w parku. Świadkowie widzieli, jak mężczyzna podchodzi do 65-letniej kobiety, przewraca ją na chodnik i wyrywa wiklinowy koszyk. Agresor wyciągnął z niego portfel i uciekł – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dzięki relacji świadków, policjantom szybko udało się zatrzymać 38-letniego mężczyznę. Okazało się, że był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. W lipcu ubiegłego roku wyszedł po ponad trzech latach z zakładu karnego za rozbój, którego dokonał w warunkach recydywy.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze zabezpieczyli w parku nóż. Odzyskano także skradziony portfel z dokumentami, kartami płatniczymi i gotówką.

Podejrzany 38-latek zarzut rozboju, za który grozi mu do 12 lat więzienia. Do przestępstwa doszło jednak w warunkach multirecydywy., a to oznacza, że jego kara może być wyższa. W poniedziałek 28 tycznia sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości