Alarm bombowy na uczelni w Gorzowie

23 stycznia 2019, 11:23
fot. czytelnik Paweł
W środę przed południem rektor uczelni Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie otrzymał maila z informację o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie placówki. Na miejsce zostały wysłane 4 zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

Informację o akcji straży pożarnej przy ul. Walczaka 25 otrzymaliśmy od naszych czytelników oraz kierowcy Plus Taxi. Okazało się, że w środę 23 stycznia około godz. 11 w Wyższej Szkole Biznesu ogłoszono alarm bombowy.

- Rektor WSB otrzymał maila z pogróżkami i informacją, że na terenie placówki został podłożony ładunek wybuchowy. Na miejsce zostały 4 zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Z budynku zostali ewakuowani studenci oraz pracownicy. Straż pożarna zabezpieczyła teren działań.

To kolejne zgłoszenie mailowe o podłożeniu bomby w Gorzowie. Do takiego samego zdarzenia doszło 17 stycznia w Urzędzie Miasta Gorzowa. Wówczas do urzędników również trafił mail z informacją o ładunku wybuchowym, który miał znajdować się na terenie magistratu.

AKTUALIZACJA

godz. 12.15 - Sprawdzanie budynku zostało zakończone przez policjantów, ładunku wybuchowego nie ujawniono. Z uczelni ewakuowano łącznie 44 osoby. Teraz działania przejmą kryminalni, którzy będą próbowali ustalić osobę odpowiedzialną za wysłanie maila - komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Podobne działania policjantów z wydziału kryminalnego trwają w przypadku ustalania autora maila, który został wysłany do Urzędu Miasta. Nie wykluczone, że mogła to być ta sama osoba. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości