Z Gorzowa bardziej komfortowo

21 stycznia 2019, 18:35, red
Kilka dni temu lokalne oraz branżowe media obiegła informacja o tym, że PKP Intercity odebrało 30 wagonów po modernizacji w poznańskiej fabryce Cegielskiego. Jak czytamy w dostępnej wszędzie informacji prasowej, zmodernizowane wagony będą wykorzystywane do obsługi połączeń w całej Polsce. W spisie miast pojawił się też Gorzów.

W ogólnej informacji prasowej przekazanej przez naszego narodowego przewoźnika możemy przeczytać, że nowe wagony mają pojawić się między innymi w składach na trasie Przemyśl – Lublin – Warszawa – Bydgoszcz – Gdynia/Piła – Kołobrzeg/(Gorzów Wlkp.)
oraz Suwałki – Białystok/Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin/Gorzów Wlkp./Zielona Góra.

Wagony wyjadą na tory już w najbliższych tygodniach jako przedziałowe drugiej klasy. Pasażerowie skorzystają w nich z wygodnych foteli, klimatyzacji, gniazdek elektrycznych, elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz toalet z zamkniętym obiegiem. Komfort jazdy oraz ciszę wewnątrz wagonu zapewni zabudowa nowoczesnych wózków 25AN4, których producentem jest także H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Ponadto instalowane są w nich wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego internetu.

Możemy więc domniemywać, że w połączeniach PKP Intercity odjeżdżających z Gorzowa już niebawem znacząco poprawi się komfort podróżowania. Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym PKP Intercity, nowoczesne wagony będziemy mogli spotkać na lokalnych odcinkach takich jak: Gorzów Wlkp. – Zbąszynek oraz Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości