Śmieci na Kwadracie trafią pod ziemię

17 stycznia 2019, 10:11, ak
Jeszcze w tym roku Związek Celowy Gmin MG6 planuje wybudować na Kwadracie pojemniki podziemne. Inwestycja ma poprawić nie tylko efektywność segregowania, ale przede wszystkim estetykę otoczenia, ponieważ obecne śmietniki stojące na chodnikach po prostu szpecą okolicę.

Rejon Placu Nieznanego Żołnierza, czyli gorzowskiego Kwadratu ma być jeszcze ładniejszy. Jak zapowiada Związek Celowy Gmin MG6, z chodników znikną szpecące okolicę pojemniki ze śmieciami. W wielu miejscach kontenery na śmieci ustawione są na chodnikach wzdłuż ścian kamienic i wygląda to po prostu fatalnie. Dlatego też MG6 planuje wybudować na Kwadracie pojemniki podziemne.

- Na Kwadracie jest problem z kamienicami, które mają wąskie bramy wjazdowe, przez co samochody nie mogą wjeżdżać na podwórka. Co powoduje, że pojemniki stoją na ulicy, a wszyscy wiemy, że nie wygląda to ładnie. Dlatego też postanowiliśmy tam zamontować pojemniki podziemne. Wiemy, że pojemniki podziemne są droższe, jednak wyglądają ładniej niż pojemniki półpodziemne i mają inne funkcje. Obecnie mamy wybranego projektanta, współpracujemy z Urzędem Miasta, bo jest to miejski teren, a poza tym inwestycja wiąże się z głębokimi wykopami - komentuje Katarzyna Szczepańska, dyrektor Związku Celowego Gmin MG6.

Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w 2019 roku, jednak jak podkreślają urzędnicy, najważniejsze będzie uzyskanie pozwolenia na budowę, ponieważ Kwadrat jest objęty ochroną konserwatorską. MG6 w budżecie na inwestycje ma zaplanowane 680 tys. zł., jednak szacuje że za budowę podziemnych pojemników zapłaci około 400 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości