Co ze ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż Warty?

16 stycznia 2019, 13:06, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły czwarty przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty na odcinku od Bulwaru Wschodniego do ul. Teatralnej. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to ścieżka powinna być gotowa do 30 września 2019 roku.

W czerwcu 2018 roku gorzowski magistrat pochwalił się tym, że na liście zatwierdzonych wniosków w ramach programu Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 znalazły się dwa „gorzowskie” projekty. Pierwszy dotyczy budowy 700-metrowej ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty od Bulwaru Wschodniego do ul. Teatralnej. Drugi projekt dotyczy rewaloryzacji Parku Siemiradzkiego. Całkowita wartość projektu to ponad 3,1 mln euro (dofinansowanie wynosi 85 % – prawie 2,7 mln euro), udział Gorzowa to prawie 505 tys. euro (a dofinansowanie prawie 429 tys. euro). Według założeń budowa ścieżki ma kosztować 2 mln 254 tys. zł, z czego aż 1 mln 633 tys. zł to zewnętrzne dofinansowanie.

Niestety pomimo ogromnego dofinansowania, inwestycja nad Wartą nie może ruszyć od ponad roku, ponieważ wszystkie trzy przetargi, które były do tej pory ogłoszone – zostały unieważnione. Wszystko przez to, że nie było chętnych do wykonania prac.

Dlatego też miasto po raz czwarty ogłosiło przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Firmy mogą się zgłaszać do środy 30 stycznia. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, to wykonawca będzie musiał się zająć budową ścieżki pieszo-rowerowej i chodnika wzdłuż Warty oraz ustawieniem ławek, koszy na śmieci i stojaków rowerowych. Ponadto teren wzdłuż rzeki trzeba będzie wyrównać i oświetlić. Potencjalny wykonawca będzie miał czas do 30 września 2019 roku na zrealizowanie inwestycji.

Gorzowski odcinek trasy ma być częścią europejskiego szlaku rowerowego EuroVelo o długości ponad 5 389 metrów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości