Wiadomości

Takiego przetargu dawno nie było

15 stycznia 2019, 13:43, ak
fot. gorzowianin.com
Do przetargu na wykonanie studium wykonalności projektu, który zakłada rewitalizację Parku Wiosny Ludów oraz błoni nadwarciańskich przy ul. Fabrycznej w Gorzowie zgłosiło się aż 18 firm. Miasto wybrało najtańszą ofertę z Poznania.

Pod koniec grudnia 2018 roku władze Gorzowa ogłosiły przetarg na wykonanie studium wykonalności projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miasta poprzez uporządkowanie i zagospodarowanie wybranych terenów przestrzeni publicznej" planowanego do sfinansowania z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2020. A chodzi o rewitalizację Parku Wiosny Ludów i błoni nadwarciańskich przy ul. Fabrycznej.

Jak się okazało, przetarg wzbudził spore zainteresowanie wśród firm, ponieważ swoje oferty złożyło aż 18 różnych podmiotów z całego kraju. Propozycje były bardzo skrajne, od 3 390 zł za wykonanie dokumentacji, poprzez 5 tys. zł, 9 tys. zł, 17 tys. zł, aż do najwyższej oferty wynoszącej 23 370 zł. Takiego przetargu, w którym aż tyle firm złożyło swoje oferty dawno nie było

Przetarg wygrała firma Techinn z Poznania, która złożyła najniższą ofertę na kwotę 3 390 zł.

Wykonawca ma przygotować dokumentację, która będzie niezbędna dla miasta jeżeli chodzi o składanie wniosku na dofinansowanie inwestycji w ramach Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2020. Firma ma czas do 8 lutego 2019 roku na przygotowanie studium wykonalności.

Prace w parku i na błoniach

Prace w Parku Wiosny Ludów mają objąć m.in. modernizację ciągów pieszych, wykonanie nowej fontanny w ogrodzie różanym, budowę placu zabaw dla dzieci oraz montaż toalety publicznej i elementów małej architektury.

Jeżeli chodzi o błonia nadwarciańskie przy ul. Fabrycznej, to tam zostaną wykonane prace przy niwelacji i zmianie ukształtowania terenu, wykonanie na części działki nawierzchni utwardzonej, założenie nowych nawierzchni trawiastych oraz montaż oświetlenia ledowego.

Prace w parku oraz na nadwarciańskich błoniach mają zostać przeprowadzone w latach 2019-2020 i mają kosztować blisko 4 mln 209 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości