Wiadomości

Zamknięta część skrzyżowania w centrum Gorzowa

15 stycznia 2019, 09:40
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
W nocy ze środy 16 stycznia na czwartek 17 stycznia wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie rozpocznie kolejny etap remontu. Prace obejmą zachodnią część skrzyżowania ul. Chrobrego i Sikorskiego i będą wiązały się ze zmianą organizacji ruchu.

Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego firma Trakcja PRKil S.A. w nocy ze środy 16 stycznia na czwartek 17 stycznia zmieni organizację ruchu w centrum Gorzowa i przystąpi do kolejnego etapu prac. Zgodnie z zapowiedziami, zamknięta zostanie zachodnia część skrzyżowania ul. Chrobrego i Sikorskiego. To oznacza zamknięcie pasa ul. Chrobrego w kierunku mostu Staromiejskiego i przeniesienie ruchu na jezdnię od strony Arsenału po tymczasowej nawierzchni w pasie rozdziału między jezdniami.

Ruch pojazdów na prawej jezdni będzie odbywał się dwukierunkowo na odcinku od Arsenału do biurowca Titanic (na wysokości wjazdu do ul. Wodnej nastąpi powrót na lewą jezdnię). Na powyższym odcinku w każdym kierunku będzie dostępny tylko jeden pas ruchu. Pasy ruchu będą oddzielone od siebie za pomocą separatorów.

Kierowcy nie będą mogli skręcić z ul. Chrobrego w ul. Sikorskiego w kierunku ul. Młyńskiej oraz wyjechać z ul. Sikorskiego w ul. Chrobrego. Jedyny wyjazd z ul. Sikorskiego, Pocztowej, Strzeleckiej i Starej będzie prowadził ul. Młyńską do ul. Spichrzowej. Wjazd do powyższych ulic będzie możliwy wyłącznie ul. Młyńską od Spichrzowej oraz ul. Pocztową od ul. Chrobrego.

Przystanek „Katedra” zostanie przeniesiony o kilkanaście metrów i zlokalizowany będzie w pasie rozdziału między jezdniami.

Ze względu na zakres przeprowadzanych prac i przewidywane duże utrudnienia w ruchu drogowym zaleca się korzystanie z tras alternatywnych z wykorzystaniem mostu Lubuskiego i ul. Spichrzowej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości