Wiadomości

Ochroniarz okradł szpital w Gorzowie [zdjęcia]

14 stycznia 2019, 10:16, red
fot. Lubuska policja
W ubiegłym tygodniu 52-letni mężczyzna ukradł z gorzowskiego szpitala 85 kilogramów stopu metalu wykorzystywanego w technice radioterapii o wartości 18 tys złotych. Okazało się, że złodziejem jest mężczyzna, który świadczył usługi ochroniarskie na terenie placówki.

Dyżurny gorzowskiej policji w poniedziałek 7 stycznia otrzymał zgłoszenie od jednego z pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim o kradzieży z włamaniem do której doszło w dwóch pomieszczeniach szpitala.

Łupem włamywacza miało paść 85 kg stopu metalu wykorzystywanego w technice radioterapii, którego wartość oszacowano na około 18 tysięcy złotych, a także głośniki należące do jednego z pracowników.

- Sprawą natychmiast zajęli się policjanci kryminalni i dochodzeniowo-śledczy, którzy przeprowadzili wiele czynności procesowych. Oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczone ślady i monitoring, przesłuchanie świadków oraz skuteczna współpraca z personelem szpitala pozwoliły na wytypowanie podejrzanego, którym miał być mężczyzna świadczący dla szpitala usługi ochroniarskie – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci zatrzymali 52-letniego ochroniarza, który przyznał się do kradzieży z włamaniem. Mężczyzna powiedział policjantom, że skradziony stop metalu sprzedał w jednym z gorzowskich skupów złomu za około 200 złotych.

- Funkcjonariusze szybko sprawdzili tą informację i odzyskali utracone mienie, które wróci do szpitala. Odzyskano także skradzione głośniki, które również wrócą do właściciela. 52-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi mu do 10 lat pobawienia wolności – komentuje Sławek.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/6 52-latek okradł radioterapię

1/6 52-latek okradł radioterapię

2/6 52-latek okradł radioterapię

2/6 52-latek okradł radioterapię

3/6 52-latek okradł radioterapię

3/6 52-latek okradł radioterapię

4/6 52-latek okradł radioterapię

4/6 52-latek okradł radioterapię

5/6 52-latek okradł radioterapię

5/6 52-latek okradł radioterapię

6/6 52-latek okradł radioterapię

6/6 52-latek okradł radioterapię

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości